loading...

Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

11 czerwca 2011r. Odsłon: 2355

Dzisiejsza Uroczystość kończy w liturgii Czas Wielkanocny, a jutrzejsze Święto Matki Kościoła, czyli Drugi Dzień Zielonych Świąt, rozpoczyna Okres Zwykły. Natomiast w niedzielę za tydzień zakończy się w naszej archidiecezji czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

  • Dzisiaj po Mszach świętych dzieci, młodzież oraz trenerzy Parafialnego Klubu Sportowego "Jadwiga" prowadzą zbiórkę pieniędzy na tegoroczną akcję lato - obozy oraz zajęcia sportowo-rekreacyjne przy parafii i na działalność statutową Klubu. Bardzo prosimy o hojność wszystkich ludzi dobrego serca i z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać.
  • Także dzisiaj w kościele św. Ap. Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej o godz. 19.30 odbędzie się wyjątkowy koncert w wykonaniu chóru uniwersyteckiego Psalmodia. W programie utwory Henryka Mikołaja Góreckiego poświęcone myśli bł. Jana Pawła II. Zapraszamy.
  • W środę 15 czerwca o godz. 18:00 w sali teatralnej odbędzie się koncert z okazji zakończenia roku szkolnego dzieci i młodzieży uczęszczającej do naszego Centrum Kultury im Św. Jadwigi. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  • Z kolei w czwartek o godz. 16:00 w sali naszego Centrum Kultury odbędzie się spotkanie dotyczące skutecznych metod leczenia chorób reumatycznych i kręgosłupa oraz profilaktyki zdrowotnej. Szczegóły na ten temat znajdziemy na ulotkach wyłożonych przy wyjściach z kościoła.
  • Od kilku tygodni pod chórem można kupować najnowszą prasę religijną. Zachęcamy do kupowania wartościowej prasy. Bardzo jednak prosimy, aby należność za gazety wrzucać do zamontowanej tam skarbony, zgodnie z wywieszonym cennikiem. Nie wszyscy korzystający z prasy o tym pamiętają i później musimy ze składki niedzielnej dopłacać poszczególnym wydawnictwom za brakujące egzemplarze. Prosimy o uczciwe i sumienne korzystanie z tej formy sprzedaży gazet.
  • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 18:00.
  • Za niespełna dwa tygodnie obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Już dziś prosimy te same grupy co w zeszłym roku o zbudowanie i udekorowanie ołtarzy na to Święto Eucharystii. Trasa procesji oraz umiejscowienie ołtarzy będzie takie samo jak w ubiegłym roku.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności Są to śp.: Barbara Motyl z ul. Palacha 13 i Józefa Stefanik z ul. Krowoderskich Zuchów 25. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie...


18 sierpnia 2022
Rok liturgiczny: C/II

Fotogalerie

Wsparcie

Przelew bankowyPrzelew tradycyjny

Pozostań:

Parafia Rzymskokatolicka

Św. Jadwigi
Królowej

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
swietajadwiga@diecezja.pl

NIP: 945-19-20-291
REGON: 040097801

Konto bankowe:
PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
Kraków / Krowodrza

Jak dojechać
do parafii

Parafia św Jadwigi

Plan parafiiC2011 - 2022 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka prywatności / Polityka dostępności