Spotkanie delegacji Inter Campus PKS Jadwiga z Francesco Toldo

08 września 2011r. Odsłon: 2441

W środę 7 września grupa chłopców ze szkółki piłkarskiej Inter Campus PKS Jadwiga spotkała się z Francesco Toldo – światowej sławy bramkarzem Interu Mediolan - wieloletnim reprezentantem Włoch.

Okazją do spotkania był jego przyjazd z reprezentacją Włoch U-20 na mecz z naszą młodzieżową reprezentacją narodową w Częstochowie.

W składzie delegacji mieliśmy chorego na białaczkę, od roku dzielnie walczącego z chorobą, naszego zawodnika Frania Zawiszę jego brata Karola – bramkarza, siostrę Marysię, bramkarzy rocznika 2000: Piotrka Pelca i Maćka Jakubowskiego, z rocznika 2001 Hirka Dzieślewskiego (bramkarz), Igora Łobodzińskiego i Bartka Butę, z rocznika 1999 Marka Stępnia i Dawida Smbatyana. W naszej grupie nie zabrakło miejsca dla 2 braci – Mikołaja i Sebastiana Czechowskich, którzy należą do zespołu Inter Campus w Domu Dziecka na Kazimierzu – grupy zewnętrznej utworzonej przed rokiem a trenowanej przez trenera „Jadwigi” Witolda Nowaka.

Spotkanie miało bardzo przyjacielski charakter, chłopcy otrzymali pamiątki z Włoskiej Federacji Piłkarskiej, autografy od Francesco Toldo - wpisywane na koszulkach, piłkach, rękawicach bramkarskich i plakatach. Szczególnie dla Franka i dwóch chłopców z Domu Dziecka było to niesamowite przeżycie, motywujące do podejmowania walki z przeciwnościami losu.

Od kilku miesięcy funkcjonuje też druga grupa zewnętrzna Inter Campus - w Pogotowiu Opiekuńczym w Górce Narodowej jako oferta i pomoc PKS „Jadwiga” dla chłopców z trudnościami adaptacyjnymi w swoich środowiskach. Grupę tę prowadzą wymiennie trenerzy Marek Marchewka i Aleksander Kawiorski w asyście wychowawcy Sławomira Tomczyka instruktora i sędziego piłkarskiego.

Chłopców chętnych do uczestnictwa w zajęciach szkółki Inter Campus zapraszamy do kontaktu z trenerami wszystkich kategorii wiekowych od 5 do 14 lat - przez stronę internetową: www.pksjadwiga.com na której w menu - sekcja piłki nożnej są linki do stron wszystkich drużyn.

Koordynator Inter Campus Polska
Aleksander Kawiorski