loading...

Ogłoszenia na 2 Niedzielę Wielkanocną - Miłosierdzia Bożego

30 kwietnia 2011r. Odsłon: 2550

Papież Benedykt XVI dokona dziś w Rzymie uroczystej beatyfikacji naszego Rodaka Ojca Świętego Jana Pawła II. Nasza parafia została w ciągu pontyfikatu obdarowana przez Jana Pawła II trzema ornatami i dwoma kielichami mszalnymi. W dzisiejszy wyjątkowy dzień odprawiamy msze święte, używając kielicha papieskiego i ornatu, w którym Ojciec Święty odprawiał Mszę św kanonizacyjną sw. Jadwigi na Błoniach w 1997 roku. Pozostałe dwa ornaty papieskie są dzisiaj wyeksponowane w prezbiterium przy portrecie Ojca Świętego. Dziękujmy Bogu za osobę polskiego Papieża oraz za jego wyniesienie na ołtarze oraz za to, że mogliśmy żyć w czasach jego pontyfikatu.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • dzisiaj - Uroczystość Bożego Miłosierdzia i odpust w Łagiewnikach
 • w poniedziałek - Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika
 • we wtorek - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - Msze św. w porządku niedzielnym
 • w środę - Święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa
 • w piątek - Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

 • Zachęcamy do zakupu dziś przed kościołem tomiku wierszy Bogusława Nowalińskiego „Retrospekcja i Zaduma”, ze słowem wstępnym ks. Prałata Jana Dziaska. Książka została wydana na pamiątkę dzisiejszej uroczystości beatyfikacyjnej w Rzymie.
 • Przez ostatnie tygodnie zapraszaliśmy na sobotnie popołudniowe adoracje Najświętszego Sakramentu, w ramach duchowego przygotowania do dzisiejszej beatyfikacji. Pragniemy pozostawić w naszym kościele na stałe czas na cichą adorację Eucharystyczną. Taka możliwość będzie zawsze w piątki, od godz. 17:00, a w I piątki po Mszy św. o 17:00. Około 18:15, czyli bezpośrednio przed Mszą św. wieczorną, kończyć ją będzie wspólne odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego i litanii do błogosławionego Jana Pawła II. Jedynie w maju, czerwcu i październiku wspólna modlitwa rozpocznie się o 18:00, w połączeniu z tradycyjnymi w tych miesiącach nabożeństwami. Mamy nadzieję, że ten cotygodniowy czas na skupienie w ciszy przed Najświętszym Sakramentem stanie się zwyczajem dla wielu osób z naszej wspólnoty i będzie duchowo owocny w rozwijaniu pobożności eucharystycznej. Zapraszamy wszystkich na piątkowe adoracje w naszym kościele.
 • Od dziś zapraszamy także na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które odprawiać będziemy przez cały maj, codziennie o godz. 18:00.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek okazja do spowiedzi od godz. 18:00. W piątek spowiadamy od godz. 16:00. O 17:00 będzie dodatkowa Msza św., o 18:00 nabożeństwo majowe, a o 20:00 Msza św. dla młodzieży w dolnym kościele. Natomiast w sobotę zapraszamy na Mszę świętą o godz. 11:00 w kaplicy MB wszystkie osoby chore i starsze.
 • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Zapraszamy na tradycyjną procesję, która o godz. 9:00 wyruszy z Wawelu na Skałkę.
 • Tradycyjna składka do puszek na kuchnię św. Jadwigi, prowadzona przez Zespół Charytatywny, odbędzie się w tym miesiącu wyjątkowo w niedzielę za dwa tygodnie, czyli 15 maja.
 • Spotkania dla kandydatów do Bierzmowania z klas I i II gimnazjum odbędą się w następnym tygodniu, czyli we wtorek i w środę 10 i 11 maja.
 • Pod chórem można kupować najnowszą prasę religijną, wrzucając należność do zamontowanej tam skarbony, zgodnie z wywieszonym cennikiem. Zachęcamy do kupowania wartościowej prasy. Stojak z prasą jest przeznaczony na najnowsze numery prasy katolickiej i dlatego prosimy, aby nie zostawiać tam starych egzemplarzy gazet.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Marian Kucharczyk z ul. Rusznikarskiej 15, Stefania Olejnik z ul. Krowoderskich Zuchów 13, Artur Komorowski z ul. Stachiewicza 15, Maria Mączyńska z ul. Stachiewicza 25, Tadeusz Chlipała z ul. Styki 11 i Stefan Kuzar z ul. Kluczborskiej 5. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie...


18 sierpnia 2022
Rok liturgiczny: C/II

Fotogalerie

Wsparcie

Przelew bankowyPrzelew tradycyjny

Pozostań:

Parafia Rzymskokatolicka

Św. Jadwigi
Królowej

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
swietajadwiga@diecezja.pl

NIP: 945-19-20-291
REGON: 040097801

Konto bankowe:
PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
Kraków / Krowodrza

Jak dojechać
do parafii

Parafia św Jadwigi

Plan parafiiC2011 - 2022 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka prywatności / Polityka dostępności