loading...

Ogłoszenia na Uroczystość Trójcy Świętej

18 czerwca 2011r. Odsłon: 2192

W czwartek, w Uroczystość Bożego Ciała, Msze święte w porządku niedzielnym z wyjątkiem popołudnia, kiedy nie będzie Mszy o 17:00. Natomiast o godz. 16:00 odprawiona będzie uroczysta Msza święta z procesją do czterech ołtarzy. Po niej będzie jeszcze Msza święta o 18:30. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian do wzięcia udziału w tym Święcie Eucharystii, które jest naszym wyznaniem wiary.

 • Prosimy zwłaszcza osoby do świec i sztandarów, dzieci komunijne i rocznicowe w białych strojach, dzieci z klas I i przedszkolne do sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów będzie we wtorek po nabożeństwie czerwcowym. Prosimy także, aby udekorować okna przy trasie procesji oraz by nie parkować aut wzdłuż trasy. Procesja przejdzie od kościoła ulicami: Wybickiego, Krowoderskich Zuchów i Łokietka do kościoła. Prosimy o zaangażowanie przy budowie i dekoracji ołtarzy: I - przy Krzyżu jubileuszowym, II - przy figurce Matki Bożej, III - przy figurce Pana Jezusa i IV - przy Krzyżu Papieskim obok kościoła.
 • Zapraszamy tego dnia także na centralną procesję w Krakowie, którą rozpocznie Msza święta o godz. 9:00 na Wawelu i która przejdzie później Traktem Królewskim na Krakowski Rynek.
 • Po Bożym Ciele zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na codzienną procesję po Mszy wieczornej w ramach Oktawy tej Uroczystości.
 • W tym tygodniu kończymy rok szkolny i katechetyczny dzieci i młodzieży. Zachęcamy do spowiedzi w poniedziałek i we wtorek podczas Mszy św. wieczornej. Msze św. na zakończenie roku odprawimy w środę: Gimnazjum nr 12 - godz. 8:00, szkoła 113 - godz. 9:00, szkoła 21 - godz. 10:00 i Szkoła św. Jadwigi - godz. 10:00 w kaplicy MB. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców do dziękczynnej modlitwy za cały miniony rok, za zdobytą wiedzę i wszystkie owoce pracy. Będziemy także prosić Opatrzność o opiekę na czas rozpoczynających się wakacji, aby ten zasłużony odpoczynek dla ciała i ducha był udany i bezpieczny oraz by nie brakło w nim miejsca dla Boga.
 • Przypominamy, że wyjazd na pielgrzymkę do Ludźmierza, na Bachledówkę i Krzeptowki już jutro w poniedziałek 20 czerwca. Zbiórka uczestników rano o 7:45 na parkingu przy kościele.
 • W przyszłą niedzielę 26 czerwca świetlica srodowiskowa "Przystań" działająca przy naszej parafii przeprowadzi po Mszach świętych zbiórkę pieniędzy na wakacyjny wyjazd ubogich dzieci z naszej parafii. Za wszelki dar serca z góry dziękujemy.
 • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga składa serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie datki jakie udało się zebrać zawodnikom naszego klubu w zeszłą niedzielę. Jest to kwota 3535 zł oraz 1 euro. Całą kwotę przeznaczymy na zorganizowanie podczas wakacji akcji „Lato w mieście” oraz na dofinasowanie obozów. Harmonogram zajęć wakacyjnych będzie dostępny od 27 czerwca w internecie na stronie PKS „Jadwiga" oraz na stronie parafialnej. Wdzięczni za okazaną hojność serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na występy artystyczne przygotowane przez dzieci z grup gimnastycznych w dniu dzisiejszym o godz. 13.30 na sali teatralnej. PKS „Jadwiga” informuje także, że są jeszcze 3 wolne miejsca na obóz rekreacyjno-sportowy w Mrzeżynie. Szczegóły na ulotkach, a zapisy w biurze Klubu do środy 22 czerwca.
 • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele i święta o 18:00.
 • Natomiast w każdy piątek od godz. 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Kończy ją ok. 18:15 wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego i litania do bł. Jana Pawła II.
 • Informujemy, że od 1 czerwca ponownie swoje usługi świadczy Zakład Usług Rehabilitacyjnych "Sprawność", który znajduje się przy ul.Rusznikarskiej 17.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszego parafianina śp. Kazimierza Szyrszenia, który w tym tygodniu odszedł do wieczności. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie...


18 sierpnia 2022
Rok liturgiczny: C/II

Fotogalerie

Wsparcie

Przelew bankowyPrzelew tradycyjny

Pozostań:

Parafia Rzymskokatolicka

Św. Jadwigi
Królowej

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
swietajadwiga@diecezja.pl

NIP: 945-19-20-291
REGON: 040097801

Konto bankowe:
PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
Kraków / Krowodrza

Jak dojechać
do parafii

Parafia św Jadwigi

Plan parafiiC2011 - 2022 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka prywatności / Polityka dostępności