Szukam Was - koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II

28 marca 2013r. Odsłon: 1717

2 kwietnia, w ósmą rocznicę śmierci Papieża Polaka, Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II zaprasza na koncert pt. "Szukam was", który odbędzie się w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy ul. Augustiańskiej o godz. 19 (wejście od ul. Skałecznej).

Jest to projekt powstały w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Chcemy w oryginalny sposób przypomnieć Jego postać i promować tego niezwykłego Polaka. On pomógł w odzyskaniu wolności narodów i otworzył świat na przesłanie solidarności. On przemieniał i otwierał ludzi na dobro jak nikt inny ze współczesnych. Jak to Jego dziedzictwo kontynuować w nas, dla nowych pokoleń? Jak budować społeczność solidarną i otwartą? Jak zagospodarować obszar wolności w życiu różnych wspólnot? Te pytania towarzyszyły autorom 10 utworów napisanych na podstawie "Testamentu" Jana Pawła II kilka lat po jego śmierci.

Muzykę skomponował krakowski kompozytor Bartosz Tomaszek, autorem słów jest poeta Michał Zabłocki, którego teksty docenił i umieścił na swoich płytach m. in. Grzegorz Turnau.

Koncert składa się z 10 utworów muzycznych: „Szukam was”, „Mój Prymasie”, „Módlcie się”, „Nieziemska miłość”, „Na starość”, „Świątynie Bożego Miłosierdzia”, „Nie chcę nic dla siebie”, „Tylko normalnie o mnie mówcie”, „Nie spieszcie się”, „Amen”.

Zespół tworzy 6 osób, w tym wokaliści: Beata Bednarz i Jacek Kotlarski oraz instrumentaliści: pianino - Adam Niedzielin, gitara basowa - Marek Mars, akordeon, puzon - Tomasz Hernik, perkusja - Damian Mielec.

Wstęp bezpłatny!