ZAPROSZENIE DO CENTRUM JANA PAWŁA II NIE LĘKAJCIE SIĘ

27 lipca 2011r. Odsłon: 4037

Przewielebni Księża, Drodzy Parafianie,
Sanktuarium bł. Jana Pawia II serdecznie zaprasza Przewielebnych Księży oraz wszystkich wiernych do nawiedzenia Domu Ojca Świętego.

W dniu 11 czerwca 2011 r. Jan Paweł II powrócił do Łagiewnik w znaku relikwii, jako Patron nowo wybudowanego Kościoła - Sanktuarium dedykowanego Błogosławionemu Papieżowi, rozpoczynając tym samym Jego oficjalny kult. W dekrecie podkreślono, iż Centrum Nie lękajcie się!" ma być nie tylko miejscem upamiętnienia Ojca Świętego Jana Pawia II, ale również autentycznego spotkania z Jego Osobą i nauczaniem.

W Kościele Relikwii znajduje się ampułka z krwią Bł. Jana Pawła II, umieszczona wewnątrz ołtarza eucharystycznego, pastorał w formie krzyża, mitra oraz ornat papieski.

W Kaplicy Kapłańskiej, zaprojektowanej na wzór Krypty św. Leonarda na Wawelu, została umieszczona marmurowa płyta z grobu Ojca Świętego pochodząca z Grot Watykańskich Bazyliki św. Piotra w Rzymie.

Sanktuarium w Centrum „Nie lękajcie się!" cieszy się przywilejem możliwości uzyskania odpustu zupełnego m. in. w dniu Patrona 22 października i raz w roku podczas pielgrzymki do tego miejsca, zgodnie z kościelnymi wymogami.

Msze św. w Sanktuarium Błogosławionego Jana Pawła II są odprawiane w dni powszednie, niedziele i święta w godzinach: 8,10,12,17. Sanktuarium jest udostępnione wiernym codziennie w godzinach od 8 do 18. Dojście pieszo od strony Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach lub dojazd od strony Kurdwanowa (ul. Z. Herberta) albo Zakopianki (ul. J. Marcika).

Niech bł. Jan Paweł II błogosławi Waszej Parafii!
Wikariusz Biskupi
ks. prałat Jan Kabziński
Prezes Zarządu Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”

www.janpawel2.pl