Duchowy Szpital św. Jadwigi

ponad 2 tygodnie temu, 2024-06-02 Odsłon: 172

W dzisiejszym zabieganym świecie, gdzie technologia zdominowała nasze życie codzienne czasem łatwo zapomnieć o mocy wspólnoty i modlitwy. Jednak dla naszej parafii te wartości stają się fundamentem nowej inicjatywy: Duchowy Szpital im. św. Jadwigi Królowej.

Ta nazwa hołduje pamięci wielkiej królowej i świętej, fundatorki i opiekunki wielu szpitali w Królestwie Polskim.

Czym więc jest duchowy szpital? To wspólna inicjatywa modlitewna, która pozwala nam nawzajem modlić się za siebie. Jest to miejsce, gdzie niezależnie od naszych codziennych trosk i zmartwień możemy się zatrzymać, spojrzeć na drugiego człowieka i podnieść go w modlitwie.

Wspólnota modlitwy odgrywa kluczową rolę w życiu każdej parafii. To tutaj rodzi się prawdziwa więź, która łączy nas ze sobą i z Bogiem. Dlatego też duchowy szpital to nie tylko modlitwa za siebie nawzajem, ale także sposób na budowanie żywej wspólnoty, w której każdy czuje się zauważony i potrzebny.

Nie możemy zapominać o tych, którzy nie mogą przybyć do naszej świątyni z powodu choroby, wieku czy innego rodzaju ograniczeń. Dlatego właśnie tak ważne jest zaangażowanie w życie wspólnoty tych osób, które pozostają w domach. To także one potrzebują wsparcia i pocieszenia w modlitwie.

Imię św. Jadwigi Królowej nie zostało wybrane przypadkowo. Jej życie pełne było miłości i troski o innych, zwłaszcza o tych, którzy cierpieli. Dlatego też nasza inicjatywa ma na celu naśladowanie jej przykładu, byśmy również umieli kochać i troszczyć się o siebie wzajemnie. W Duchowym Szpitalu im. św. Jadwigi Królowej każdy może znaleźć wsparcie, pocieszenie i siłę do dalszej drogi. To miejsce, które pragnie być znakiem nadziei i miłości dla naszej wspólnoty. Zapraszamy więc wszystkich parafian do włączenia się w tę modlitewną inicjatywę i doświadczenia cudownej mocy wspólnej modlitwy. Niech św. Jadwiga Królowa będzie naszym przewodnikiem i orędowniczką na tej drodze duchowego uzdrowienia.

Jak będzie działać Duchowy Szpital im św. Jadwigi Królowej

1) Bazą będzie miejsce spływu intencji modlitewnych drogą sms-ów na numer telefonu:

453 658 542

2) Grupę modlitewną będą tworzyć osoby deklarujące gotowość codziennej modlitwy. Chętni do grupy zgłaszają swój udział sms-em, podając swoje imię i numer telefonu.

3) Jakie będą obowiązywać reguły pisania intencji modlitewnych dotyczące jednej osoby lub małżeństwa:

a) w okolicznościach realnego i poważnego zagrożenie życia i zdrowia fizycznego, psychicznego i duchowego – np. w chorobie o łaskę zdrowia dla siebie i innych i światło Ducha Świętego dla lekarzy, o pomyślny przebieg operacji itp.;

b) o szczęśliwe rozwiązanie, o Bożą opiekę nad matką i dzieckiem, zagrożenia ciąży;

c) o Bożą pomoc w rozwiązaniu trudnych spraw rodzinnych, wzajemnych relacji;

d) za uzależnionych od wszelkich nałogów;

e) w sprawach Bogu wiadomych bez podawania szczegółów intencji;

f) intencji na końcu nie podpisujemy i nie stosujemy grzecznościowych formuł.

Uwaga! Intencja może być nie przyjęta, gdy skierowana jest przeciwko komuś, zawiera niewłaściwe treści niezgodne z nauczaniem Kościoła katolickiego.

4) Czas trwania modlitwy 7 dni, po tym okresie intencje zbiorczo są omadlane na nabożeństwie do św. Jadwigi Królowej 8. dnia następnego miesiąca.

5) Osoby deklarujące modlitwę zobowiązują się do codziennej dowolnej modlitwy przez siedem dni, w dogodnej dla siebie porze, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Mario, Pod Twoją obronę, do Boga za pośrednictwem św. Jadwigi Królowej itp.

6) Intencje można przesyłać cały czas przez siedem dni w tygodniu na wskazany numer 453 658 542.

7) Intencja powinna być krótka i zwięzła.

26 czerwca 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera