loading...

Ogłoszenia na 23 Niedzielę Zwykłą

03 września 2011r. Odsłon: 1574

Od jutra wznawiamy po wakacjach działalność kuchni św. Jadwigi dla ubogich. Godziny wydawania posiłków wywieszone są przy wejściu do kuchni. Dzisiaj po każdej mszy św. zespół charytatywny przeprowadza zbiórkę do puszek na potrzeby kuchni. Bóg zapłać za dar serca.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w czwartek - Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
 • w piątek - wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

Solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkiej pomyślności. Szczególne życzenia wielu łask Bożych i opieki Maryi w powołaniu zakonnym składamy siostrze Mariannie - organistce, która w czwartek obchodzi swoje imieniny.

 • Nieszpory niedzielne odprawimy dzisiaj o godz. 18:00. Natomiast w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • Natomiast w niedzielę za tydzień Stowarzyszenie Przyjaciół im. Św. Brata Alberta przeprowadzi przy naszym kościele zbiórkę do puszek na działalność kuchni dla ubogich, która funkcjonuje przy ul. Reformackiej 3.
 • Parafialny Klub Sportowy „Jadwiga” zaprasza od jutra dzieci i młodzież na zajęcia sportowe, a osoby dorosłe na rehabilitację ruchową, aerobik i inne zajęcia. Zapisy bezpośrednio u trenerów w godzinach zajęć. Szczegóły tutaj oraz na ulotkach i plakatach.
 • Także Centrum Kultury im. Św. Jadwigi działające przy naszej parafii zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia w nowym roku. Trwają zapisy w godzinach od 15:00 do 18:00 w biurze Centrum. Więcej informacji tutaj oraz na ulotkach przy wyjściach z kościoła.
 • Parafialny oddział Akcji Katolickiej zaprasza na spotkanie we wtorek po mszy świętej wieczornej do sali nr 6. Zapraszamy także chętnych kandydatów na nowych członków Akcji Katolickiej.
 • W czwartek 8 września Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na godz. 18:00 na modlitwę różańcową, a po niej na mszę świętą oraz na zebranie Koła.
 • W najbliższy poniedziałek po mszy wieczornej pierwsze po wakacjach spotkanie lektorów i ministrantów. Natomiast spotkanie kandydatów na ministrantów odbędzie się w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej czyli ok. 19.00. Kolejne spotkania bedą w poniedziałki o 19.00. Zapraszamy do grona ministrantów i zaszczytnej służby przy ołtarzu chłopców od klasy III szkoły podstawowej wzwyż.
 • Młodzież z gimnazjum i liceum zapraszamy do wspólnoty oazowej naszej parafii. Nowy rok formacyjny rozpoczniemy w piątek 9 września Mszą świętą o godz. 19:30 w kaplicy Matki Bożej, po niej pierwsze tegoroczne spotkanie w sali nr 3 domu duszpasterskiego. Natomiast dzieci ze Szkoły Podstawowej – chłopców i dziewczynki – zapraszamy na spotkania Oazy Dzieci Bożych. Rodziców dzieci zainteresowanych udziałem w tych spotkaniach prosimy o zgłaszanie się do ks. Jarosława.
 • Po wakacyjnej przerwie przypominamy o możliwości udziału w Katechezie Dorosłych w oparciu o Katechizm Kościoła Katolickiego. Zapraszamy wszystkich tych, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę religijną. Spotkania w każdy poniedziałek o godz. 19:30 w sali nr 6.
 • 19 września ks. Tadeusz organizuje pielgrzymkę autokarową do Leśniowa, Częstochowy i Gidel. Chętnych prosimy o zapisanie się na listę w zakrystii.
 • Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz skierował do nas następujące zaproszenie:

Drogie rodziny Archidiecezji Krakowskiej,

We współczesnym świecie zdominowanym przez relatywizm, szczególnym zadaniem chrześcijan jest przypominanie, że małżeństwo jako nierozerwalny związek mężczyzny i kobiety jest fundamentem istnienia rodziny i społeczeństwa.

Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej jest wyjątkową okazją do dawania świadectwa, że rodzinę buduje się z Chrystusem w oparciu o Boże przykazania. Jest momentem modlitwy za nasze rodziny, za małżonków i za dzieci; za te rodziny, które przeżywają kryzysy.

Pragnąłbym, aby małżeństwa, które będą na pielgrzymce w Kalwarii, u stóp Krzyża Chrystusowego, pod matczynym spojrzeniem Maryi, dały świadectwo Bożej prawdzie o małżeństwie przez odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Chciałbym również, aby małżeństwa Archidiecezji Krakowskiej, nieobecne w Kalwarii, odnowiły przyrzeczenia w swoich parafiach.

Moi Drodzy! Zapraszam na pielgrzymkę w niedzielę 11 września do Kalwarii Zebrzydowskiej wszystkie małżeństwa i rodziny. O godzinie 9.00 przy stacji „U Piłata” rozpocznie się Droga Krzyżowa, a o godzinie 11.00 będziemy uczestniczyć we Mszy Świętej o błogosławieństwo Boże dla wszystkich Rodzin naszej Archidiecezji.

Na trud pielgrzymowania z serca błogosławię.
Stanisław kard. Dziwisz

Pełny tekst zaproszenia znajdziesz tutaj.

 • Zachęcamy wszystkich do skorzystania z zaproszenia Księdza Kardynała i wybrania się w przyszłą niedzielę do Kalwarii. Natomiast w naszym kościele tego dnia, podczas każdej Mszy świętej, będzie okazja dla wszystkich małżeństw sakramentalnych do odnowienia złożonych w dniu ślubu przyrzeczeń.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Irena Betlej z ul. Stachiewicza 13, Halina Ziomek z ul. Stachiewicza 35, Franciszek Druzgała z ul. Kluczborskiej 52 i Józefa Boroń. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie...


2 października 2022
Rok liturgiczny: C/II

Fotogalerie

Wsparcie

Przelew bankowyPrzelew tradycyjny

Pozostań:

Parafia Rzymskokatolicka

Św. Jadwigi
Królowej

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
swietajadwiga@diecezja.pl

NIP: 945-19-20-291
REGON: 040097801

Konto bankowe:
PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
Kraków / Krowodrza

Jak dojechać
do parafii

Parafia św Jadwigi

Plan parafiiC2011 - 2022 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka prywatności / Polityka dostępności