"Bystrzaki" - wspólnota niepełnosprawnych

06 marca 2011r. Odsłon: 9923

Wspólnota Bystrzaki działa w ruchu „Wiara i Światło”, skupia osoby niepełnosprawne intelektualnie i fizycznie, ich rodziców oraz przyjaciół czyli młodzież szkolną, akademicką i pracującą.

Wspólnota działa przy kościele św. Jadwigi już od lat 80-tych XX w. Spotkania odbywają się w salce katechetycznej nr 6 co dwa tygodnie. Modlitwa, poczęstunek, wspólne gry i zabawy. Jest to również czas wspólnych spacerów i wyjść, by zwiedzać Kraków.

Dwa razy do roku organizujemy obozy wyjazdowe: zimowy i letni. Dla wielu spośród naszych podopiecznych jest to jedyna okazja do opuszczenia mieszkania i spędzenia niezapomnianych chwil w gronie przyjaciół i pośród przyrody. Pragniemy zaprosić do naszego grona osoby niepełnosprawne – ta wspólnota istnieje dla Was i waszych rodzin. Wszystkich Bystrzaków łączy główna idea, aby tworzyć przyjaźnie i okazywać sobie wsparcie. Równocześnie nasza grupa potrzebuje i zaprasza wolontariuszy: młodzież szkolną i studencką. Każdy z Was może stać się uczestnikiem niezwykłego doświadczenia, jakim jest kontakt z osobą niepełnosprawną.

Informacji można również zasięgnąć u naszego kapelana ks. Jacka Kuczmiera.

20 września 2021
poniedziałek
Wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, albo wspomnienie Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
Rok liturgiczny: B/I