loading...
31 maja 2023
Rok liturgiczny: A/I
Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Kolor szat

NA ŻYWO

najbliższa Msza św.

...

następna: ...
więcej o Mszach św.
27 maja (2023)

Ogłoszenia na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

W ramach nabożeństwa o godz. 18:00 odprawimy dzisiaj Akatyst do Ducha Świętego. Zapraszamy do licznego udziału i włączenia się w śpiew na chwałę Trzeciej Osoby Trójcy Św.

czytaj więcej ogłoszeń parafialnych...

25 maja (2023)

Osiem błogosławieństw - rozważanie majowe

Rozważanie z kolejnej Adoracji z cyklu "8 błogosławieństw" wspólnoty Chrystus na Krowodrzy.

21 maja (2023)

Kapłaństwo to treść mojego życia

Z ks. proboszczem Markiem Hajdyłą rozmawiała Krystyna Herej-Szymańska.

21 maja (2023)

To jest grane - 21. maja 2023r.

W dniu dzisiejszym usłyszymy zwiewne i radosne dzieło współczesnego kompozytora Davida Germana – Festive Trumpet.

20 maja (2023)

Trzeba szukać odpowiedzi na pytanie, dlaczego kobiety w Polsce nie chcą mieć dzieci

Gdyby, o czym wielokrotnie mówił papież Franciszek, towarzyszyć osobom składającym takie deklaracje, prawdopodobnie można by było dopiero dostrzec, jak te powody są złożone, jak historia każdego życia jest inna – mówi duszpasterz. – Dlatego nie chciałbym wyciągać upraszczających wniosków – dodaje.

18 maja (2023)

Dusze czyśćcowe według 13 mistyczek (cz. 1)

Z relacji mistyczek wynika, że widziały one i rozmawiały z duszami czyśćcowymi. W książce pt. Czyściec w wizjach mistyczek Marcello Stanzione opisuje te wizje w oparciu o dogmat dotyczący czyśćca, który należy do niezbadanych prawd wiary Kościoła katolickiego

16 maja (2023)

Światło na twojej ścieżce (Ps 119,105)

W ostatnim dniu Tygodnia Biblijnego, w ostatnią sobotę kwietnia dzięki gościnności Księdza Proboszcza w naszej parafii spotkało się ponad 30 uczestników Kursu Biblijnego dla odważnych i wytrwałych z Krakowa i okolic. Poprzednie takie spotkanie odbyło się we Wrocławiu, a kolejne planowane jest w Gdańsku.

31 maja 2023
Rok liturgiczny: A/I
Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Kolor szat

Intencje Mszy św.

Fotogalerie

Wsparcie

Przelew bankowyPrzelew tradycyjny

Ewangelia wg św. Łukasza 1,39-56.

W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w pokoleniu Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę. Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona głośny okrzyk i powiedziała: «Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto bowiem, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie. Błogosławiona jest, która uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Jej od Pana». Wtedy Maryja rzekła: «Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, Zbawicielu moim. Bo wejrzał na uniżenie swojej Służebnicy, oto bowiem odtąd błogosławić mnie będą wszystkie pokolenia, gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny, a Jego imię jest święte. Jego miłosierdzie z pokolenia na pokolenie nad tymi, co się Go boją. Okazał moc swego ramienia, rozproszył pyszniących się zamysłami serc swoich. Strącił władców z tronu, a wywyższył pokornych. Głodnych nasycił dobrami, a bogatych z niczym odprawił. Ujął się za sługą swoim, Izraelem, pomny na swe miłosierdzie. jak przyobiecał naszym ojcom, Abrahamowi i jego potomstwu na wieki». Maryja pozostała u Elżbiety około trzech miesięcy; potem wróciła do domu.
czytaj pełne Słowo Boże na dziś

Instytucje

6 marca (2011)

Świetlica dla dzieci "Przystań"

Świetlicę założyła 15 lat temu pani Anna Makuła, która dostrzegła dzieci bezczynnie chodzące wśród bloków. Stad również nazwa świetlicy „Przystań”, która ma być miejscem dobrego i bezpiecznego miejsca spędzania czasu przez dzieci, gdzie znajdą tutaj trochę ciepła i miłości.

 

 

1 września (2011)

Kuchnia dla ubogich

Kuchnia św. Jadwigi, to jedna z najważniejszych inicjatyw istniejących od lat przy naszej parafii.

28 stycznia (2011)

Centrum Kultury św. Jadwigi

Centrum Kultury im. Świętej Jadwigi rozpoczęło swą działalność w 2010 roku wcześniej od 1997 roku działało pod nazwą Młodzieżowego Domu Kultury.

28 stycznia (2011)

Szkoła Katolicka św. Jadwigi Królowej

Na terenie Parafii bezpośrednio przy kościele mieści się Katolicka Szkoła Podstawowa, której patronuje święta Jadwiga Królowa.

27 kwietnia (2015)

Sala teatralna

Sala teatralna przy parafii św. Jadwigi jest świetnym miejscem do organizacji różnego rodzaju wydarzeń artystycznych, imprez firmowych, wykładów i koncertów.

28 października (2011)

Parafialny Klub Sportowy "Jadwiga"

Parafialny Klub Sportowy „Jadwiga” pragnie służyć pomocą wszystkim w harmonijnym rozwoju fizycznym i duchowym, w pożytecznym spędzeniu wolnego czasu. Uczy zawodników zdrowej rywalizacji i dopingu w myśl zasady Fair Play. Propaguje i upowszechnia kulturę fizyczną wśród dzieci i młodzieży. Wychowuje poprzez sport w duchu etyki chrześcijańskiej.

Wirtualna podróż

Pozostań:

Parafia Rzymskokatolicka

Św. Jadwigi
Królowej

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
swietajadwiga@diecezja.pl

NIP: 945-19-20-291
REGON: 040097801

Konto bankowe:
PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
Kraków / Krowodrza

Jak dojechać
do parafii

Parafia św Jadwigi

Plan parafiiC2011 - 2023 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka prywatności / Polityka dostępności