Sakramenty i posługi

24 maja 2021r. Odsłon: 10542

Sakrament Chrztu – wymagane dokumenty

1. Akt urodzenia z USC.
  2. Jeśli rodzice mieszkają poza naszą parafią, konieczna jest pisemna zgoda z parafii zamieszkania.
  3. Świadectwo ślubu Kościelnego rodziców (ew. świadectwo kontraktu cywilnego).
  4. Dane personalne rodziców chrzestnych, opinia z Parafii ich zamieszkania.

Sakramentu Chrztu udzielamy w I i III niedzielę miesiąca, podczas Mszy Św. o godz. 12.30. Chrzty w innych terminach wymagają indywidualnego ustalenia. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w środę poprzedzającą chrzest, o godz. 17.00 w sali nr 5 Domu Parafialnego.

Sakrament Małżeństwa – wymagane dokumenty

1. Zaświadczenie z USC stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa.
  2. Aktualna metryka chrztu z adnotacją o bierzmowaniu.
  3. Dowody osobiste.
  4. Ostatnie świadectwo katechizacji.
  5. Świadectwo ukończenia kursu przedmałżeńskiego i dbycia trzech spotkań w poradni.
  6. Wdowcy i wdowy – świadectwo zgonu współmażonka
  7. Jeśli żadne z narzeczonych nie mieszka aktualnie w naszej parafii, konieczna jest pisemna zgoda z parafii zamieszkania przynajmniej jednej ze stron.

Pogrzeb – wymagane dokumenty

1. Świadectwo zgonu z USC.
  2. Pisemne potwierdzenie z cmentarza o dacie i godzinie pogrzebu.
  3. Jeśli zmarły nie mieszkał w naszej parafii, konieczna jest zgoda z parafii zamieszkania.
  4. Zaświadczenie o udzieleniu Sakramentów Św. przed śmiercią.

Bierzmowanie młodzieży

Począwszy od października, spotkania dla kandydatów do bierzmowania (klasy VIII) odbywają się w dolnej kaplicy w następujących dniach:

• Poniedziałek - godz. 17.15 - prowadzi: ks. Paweł Sułko
  • Czwartek - godz. 17.15 - prowadzi: ks. Norbert Sarota
  • Piątek  - godz. 17.15 - prowadzi: ks. Michał Kowalcze

Spotkania dla kandydatów do bierzmowania (klasy VII) odbywają się raz w miesiącu  o godz. 17.00 w dolnej kaplicy, w podanych dniach.

Spotkania dla kandydatów do bierzmowania (klasy VI) odbywają się  raz w miesiącu  o godz. 17.00 w dolnej kaplicy, w podanych dniach, począwszy od drugiego półrocza.

Pierwsza Komunia Święta dzieci

1. Przygotowania odbywają się przede wszystkim w ramach katechizacji szkolnej.
  2. Spotkania dla rodziców i dzieci także w kościele, kilka razy w ciągu roku – począwszy od września – na Mszy Świętej o godz. 18.30. Po niej konferencja w kościele i spotkania poszczególnych klas w salach.
  3. Prowadzą katecheci przygotowujący dzieci do pierwszej Komunii Świętej

Sakrament Namaszczenia Chorych

1. W pierwszy piątek oraz w pierwszą sobotę miesiąca odwiedzamy chorych na terenie Parafii.
  2. Nadzwyczajni szafarze roznoszą Komunię Św. chorym w niedzielę po uprzednim otrzymaniu zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii.
  3. W nagłych przypadkach można w każdej chwili poprosić kapłana z posługą Sakramentalną.

18 kwietnia 2024