Poradnia Życia Rodzinnego

24 maja 2021r. Odsłon: 4872

Dyżur w poradni:  wtorek  godz. 15:45 – 17:45
W święta kościelne i państwowe poradnia jest nieczynna.

PORADNIA CZYNNA JEST TAKŻE W WAKACJE, CZYLI W LIPCU I W SIERPNIU.

Do Poradni Życia Rodzinnego obowiązują zapisy internetowe poprzez stronę Fundacji Towarzyszenia Rodzinie. W celu umówienia się na indywidualną rozmowę, należy dokonać rezerwacji online. Potrzebny link znajduje się TUTAJ

Po kliknięciu na powyższy link, należy znaleźć parafię: parafia św. Jadwigi Królowej – Biały Prądnik

Informujemy, że parafia udostępnia tylko miejsce spotkań z narzeczonymi. Wszelkie zapytania należy kierować do Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

ul. Franciszkańska 3
tel. 12 62 88 149 (150)

Do zadań poradni należy służenie pomocą każdemu, kto boryka się z problemami osobistymi, małżeńskimi, rodzinnymi czy problemami wychowawczymi  z dziećmi.

W poradni dyżurują Doradcy Życia Rodzinnego posiadający Misję Kanoniczą do posługi
w Archidiecezji Krakowskiej.

W szczególny sposób poradnia służy narzeczonym przygotowującym się do Sakramentu Małżeństwa. Narzeczeni, w ramach bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa, po odbyciu katechez, zaproszeni są do odbycia trzech spotkań w poradni, podczas których mają możliwość:

• uzyskania pomocy w przygotowaniu się do ważnego wydarzenia w życiu jakim jest sakrament małżeństwa,
  • poznania właściwego wymiaru miłości narzeczeńskiej, małżeńskiej i rodzinnej,
  • odkrycia wartości czystości przedmałżeńskiej i małżeńskiej,
  • ukształtowania postaw pro-rodzinnych,
  • nauczenia się zasad odpowiedzialnego rodzicielstwa,
  • uzyskania pomocy w  rozwiązywaniu trudności w wierze,
  • poszerzenia wiedzy dotyczącej metod naturalnego rozpoznawania płodności małżeńskiej, która została przedstawiona na katechezach,
  • wypożyczenia książek o tematyce rodzinnej.

Ponadto małżonkowie mogą uzyskać w poradni pomoc w:

• planowaniu potomstwa - konsultowanie kart cyklu miesiączkowego,
  • uzyskaniu kontaktu z instruktorami czy ginekologami katolickimi w przypadku  problemów z poczęciem,
  • poprawie relacji między małżonkami,
  • rozwiązywaniu konfliktów małżeńskich i rodzinnych,
  • rozwiązywaniu problemów wychowawczych,
  • ratowaniu rodzin zagrożonych chorobą alkoholową, itp.

Pomoc specjalistyczna

W naszej parafii istnieje możliwość uzyskania telefonicznej porady od katolickiej psycholog p. Magdaleny Poprawy. Numer telefonu do kontaktu: 608 381 599.

Zainteresowani mogą (w miarę możliwości) uzyskać także pomoc, jeżeli zaistnieje taka konieczność, w nawiązaniu kontaktu z innym specjalistą: księdzem, psychiatrą, mediatorem, prawnikiem, specjalistą od problemów alkoholowych, instruktorem naprotechnologii (przy problemach z poczęciem), etc.

Dyżury innych poradni w Archidiecezji Krakowskiej i inne informacje dotyczące narzeczonych, małżeństwa i rodziny można znaleźć na stronie Fundacji Towarzyszenia Rodzinie

25 kwietnia 2024
Święto św. Marka, ewangelisty