Parafialny Klub Sportowy "Jadwiga"

28 października 2011r. Odsłon: 24709

Parafialny Klub Sportowy „Jadwiga” pragnie służyć pomocą wszystkim w harmonijnym rozwoju fizycznym i duchowym, w pożytecznym spędzeniu wolnego czasu. Uczy zawodników zdrowej rywalizacji i dopingu w myśl zasady Fair Play. Propaguje i upowszechnia kulturę fizyczną wśród dzieci i młodzieży. Wychowuje poprzez sport w duchu etyki chrześcijańskiej.

Klub powstał 12 grudnia 1992 roku. Inicjatorem zarejestrowania klubu i pierwszym duszpasterzem PKS „JADWIGA” był wikariusz Parafii Świętej Jadwigi ksiądz Antoni Bednarz. To dzięki niemu stało się możliwe wykonanie wielu pomieszczeń, bezpośrednio pod kościołem i plebanią, które zostały przeznaczone na działalność sportową i artystyczną: dwie sale gimnastyczne, sala teatralna, siłownia. Oprócz tego klub dysponuje dwoma boiskami asfaltowymi do piłki siatkowej i koszykówki oraz trawiastym boiskiem do piłki nożnej i boiskiem ze sztuczną trawą do mini piłki nożnej.

Obok zajęć sportowych w programie działalności klubowej jest comiesięczna Msza Święta, pielgrzymka sportowców do Kalwarii Zebrzydowskiej oraz uczestnictwo w uroczystościach kościelnych. Jako jedna sportowa rodzina spotykają się wszyscy m.in. z okazji Świętego Mikołaja, Bożego Narodzenia, Wielkanocy i Bożego Ciała.

W klubie trenuje ok. 830 dzieci i młodzieży. Działa 11 sekcji: pika nożna, gimnastyka, siatkówka, tenis stołowy, ju-jitsu, judo, szachy, ringo, gry i zabawy, aerobik, taniec towarzyski. W ramach wszystkich sekcji istnieją 34 grupy treningowe oraz siłownia i gabinet rehabilitacyjny. W klubie pracuje 28 trenerów, 2 rehabilitantki, 3 osoby w biurze oraz księgowa.

Zarząd PKS "Jadwiga"
Prezes: Małgorzata Jacko
V-ce prezes ds. duszpasterskich: ks. Jarosław Chlebda
V-ce prezes ds. sportowych: Aleksander Kawiorski
Skarbnik: Małgorzata Siemdaj-Kozmowska
Sekretarz: Ewelina Harmata
Członek zarządu: Ewa Chwała
Członek zarządu: Dariusz Słupski

Biuro Klubu mieści się obok kancelarii. Wejście od ul. Wybickiego. Tel.: 126387152

Obecnie opiekę duszpasterską nad Klubem sprawuje ks. Norbert Sarota.

Zapraszamy na naszą stronę pksjadwiga.com

20 września 2021
poniedziałek
Wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, albo wspomnienie Pawła Chong Hasang i Towarzyszy