Oaza

06 marca 2011r. Odsłon: 12079

Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Znakiem Ruchu Światło-Życie jest starochrześcijański symbol fos-zoe (gr. słowa światło i życie splecione literą omega, tworzące krzyż). Początki historii Ruchu sięgają pierwszej oazy, która odbyła się w 1954 r. Ruch Światło-Życie rozwinął się z oaz - rekolekcji zamkniętych prowadzonych metodą przeżyciową. Przed rokiem 1976 Ruch był znany pod nazwą "Ruch oazowy", "Ruch Żywego Kościoła". Twórcą oazy, założycielem Ruchu i pierwszym moderatorem krajowym był sługa Boży ksiądz Franciszek Blachnicki. Ruch Światło-Życie powstał i rozwija się w Polsce a w ostatnich kilkunastu latach rozszerza się również poza jej granicami: na Słowacji, w Czechach, w Niemczech, na Białorusi, Łotwie.

Na Krowodrzy Ruch Światło-Życie jest obecny właściwie od samego początku duszpasterstwa. Przez pewien czas w budynkach naszej parafii odbywały się nawet dwutygodniowe rekolekcje III stopnia Oazy Nowego Życia a do dzisiaj w naszym kościele w czerwcu ma miejsce liturgiczne rozesłanie moderatorów i animatorów poszczególnych diakonii do prowadzenia wakacyjnych rekolekcji oazowych w całej naszej diecezji.

Nasza wspólnotę tworzą animatorzy oraz uczestnicy Oazy Młodzieżowej i Oazy Dzieci Bożych. Formacja oparta jest na cotygodniowych wspólnych spotkaniach oraz na spotkaniach w małych grupach przygotowujących do kolejnych stopni wakacyjnych rekolekcji. W każdą niedzielę, pierwszy piątek oraz w święta kościelne i uroczystości parafialne włączamy się też w przygotowanie i prowadzenie liturgii.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących dołączyć do naszej wspólnoty.

oazajadwiga.pl

20 września 2021
poniedziałek
Wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, albo wspomnienie Pawła Chong Hasang i Towarzyszy