4. Niedziela Wielkanocna - Dobrego Pasterza

24 kwietnia 2021r. Odsłon: 1085

Dzisiejsza niedziela jest nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza. Tradycyjnie tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

• w czwartek  - Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, w tym również Księdzu Proboszczowi, który dzisiaj obchodzi imieniny.

• W naszym kościele towarzyszą nam w tej modlitwie klerycy z krakowskiego seminarium. Prośmy wspólnie o dobre i liczne powołania do służby Kościołowi w kapłaństwie i zakonie. Więcej informacji na ten temat znajdziemy TUTAJ.
  • W dalszym ciągu w Mszach świętych w niedziele i w dni powszednie może uczestniczyć w naszym kościele nie więcej niż 80 osób jednocześnie. Prosimy o zachowywanie tego limitu oraz zaleceń dotyczących dezynfekcji, maseczek, odległości oraz spowiedzi i Komunii świętej. Ciągle ważna jest dyspensa Arcybiskupa Krakowskiego od obowiązku udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej. Zapraszamy do uczestnictwa w Mszach świętych w naszym kościele poprzez ciągłą transmisję internetową.
  • W sobotę przypada I sobota miesiąca. O godz. 11:00 Msza święta w dolnej kaplicy dla osób starszych i chorych. Po tej Mszy świętej, wyjątkowo w dolnej kaplicy, odmówimy Różaniec fatimski.
  • Od soboty zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe. Podobnie jak w ubiegłym roku, aby ułatwić udział większej ilości osób przy jednoczesnym zachowaniu limitów ilościowych, będziemy w dni powszednie odprawiać nabożeństwa majowe dwa razy dziennie. Jedno o godz. 17:00, a drugie, o godz. 18:00. Będą to takie same nabożeństwa, śpiewane, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i z możliwością przyjęcia Komunii świętej. Tylko w niedziele będzie jedna „majówka” o godz. 18:00, gdyż wcześniej jest Msza święta. Gorąco zachęcamy, żeby korzystać również z tej dodatkowej godziny nabożeństwa majowego. Mamy nadzieję, że rozładuje to problem ilościowy i w spokoju będzie można modlić się do Matki Bożej podczas tego pięknego nabożeństwa, do czego gorąco zachęcamy. Jeśli restrykcje epidemiczne zostaną wyraźnie poluzowane, powrócimy do jednego nabożeństwa dziennie.
  • W przyszłą niedzielę, jak co miesiąc, Zespół Charytatywny będzie zbierać przy kościele datki na kuchnię św. Jadwigi dla ubogich.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Mirosław Handke z ul. Batalionu „Skała AK” 2A, Władysław Durak z ul. Krowoderskich Zuchów 17, Stanisław Kowalski z ul. Opolskiej 57, Magdalena Rapanicz z ul. Stachiewicza 17, Kazimierz Świder z ul. Stachiewicza 29 i Józef Błachut z ul. Kluczborskiej 5. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.