loading...

Święto Chrztu Pańskiego

09 stycznia 2021r. Odsłon: 676
  • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich błogosławieństw.
  • Przypominamy, że z powodu ciągle obowiązujących obostrzeń sanitarnymi, ilość osób mogących przebywać w kościołach jest limitowana, w zależności od ich powierzchni. Dlatego osoby wchodzące na nabożeństwo są w naszym kościele liczone i w razie potrzeby kościół jest zamykany dla bezpieczeństwa uczestników nabożeństw. Przepraszamy za wynikające z tego niedogodności i dziękujemy za wyrozumiałość. Ciągle zawieszone są spotkania grup parafialnych i katechezy przygotowujące do sakramentów oraz wydawanie naszego biuletynu.
  • Nadal obowiązuje także dekret Metropolity Krakowskiego, nakazujący ścisłe przestrzeganie przepisów państwowych w kościołach oraz dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego udziału we Mszy świętej. Na naszej stronie internetowej jest cały czas dostępna ciągła transmisja video z naszego kościoła. Zapraszamy do udziału w modlitwie także w ten sposób.
  • Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, składka na tacę będzie w całości składką inwestycyjną. Dziękujemy za wszystkie ofiary imienne i anonimowe składane na tacę oraz za liczne wpłaty na konto parafii.
  • Trwa tegoroczna kolęda, która jednak z powodu pandemii nie odbywa się w tradycyjnej formie. Nie odwiedzamy Waszych domów, natomiast zapraszamy w styczniu poszczególne rejony parafii na Msze święte kolędowe do kościoła lub do uczestnictwa poprzez transmisję internetową. W czasie takiej Eucharystii modlimy się wspólnie w intencji mieszkańców danej ulicy o błogosławieństwo na Nowy Rok. Można również otrzymać w kościele wodę święconą, a także modlitewnik kolędowy i pamiątkowy obrazek. W tym tygodniu zapraszamy wieczorem o godz. 18:30 na Msze święte kolędowe: w czwartek 14 stycznia mieszkańców wszystkich bloków przy ul. Batalionu "Skała" AK oraz w piątek 15 stycznia mieszkańców wszystkich bloków przy ulicach: Kluczborskiej i Bratysławskiej. Pełny harmonogram spotkań kolędowych dla mieszkańców poszczególnych ulic wywieszony jest na drzwiach kościoła, a także TUTAJ. 
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Agnieszka Trela z ul. Łokietka 57A, Stefania Stecka z ul. Stachiewicza 19, Henryk Winter z ul. Krowoderskich Zuchów 7 i Aleksandra Bazińska z ul. Rusznikarskiej 15. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
19 stycznia 2022
Rok liturgiczny: C/II
Wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
Kolor szat

Fotogalerie

Wsparcie

Przelew bankowyPrzelew tradycyjny

Pozostań:

Parafia Rzymskokatolicka

Św. Jadwigi
Królowej

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
swietajadwiga@diecezja.pl

NIP: 945-19-20-291
REGON: 040097801

Konto bankowe:
PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
Kraków / Krowodrza

Jak dojechać
do parafii

Parafia św Jadwigi

Plan parafiiC2011 - 2022 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka prywatności / Polityka dostępności