2. Niedziela Adwentu

05 grudnia 2020r. Odsłon: 1248

• w poniedziałek  - wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • we wtorek          - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wstawiennictwa Matki Najświętszej.

• Dzisiaj po każdej Mszy świętej Zespół Charytatywny rozprowadza Świece Wigilijne Caritas, a także zbiera datki na kuchnię dla ubogich św. Jadwigi Królowej.
  • Także dziś o godz. 18:00 zapraszamy do wspólnego śpiewu Akatystu ku czci NMP.
  • Zachęcamy, aby z kościoła zabierać poświęcone opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na świąteczne dekoracje i koszty utrzymania naszego kościoła zimą. Informujemy także, że nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków po domach.
  • We wtorek, w UroczystośćNiepokalanego Poczęcia NMP, w godzinach od 12:00 do 13:00 w południe, kościół będzie dostępny na modlitwę w ramach tzw. "Godziny Łaski", zgodnie z objawieniami Matki Bożej w Montechiari. Niech nasza modlitwa w czasie „Godziny łaski” wyprosi u Boga jak najwięcej dobrych owoców dla całej naszej wspólnoty i dla każdego z nas, szczególnie w trudnym czasie światowej pandemii.
  • Zapraszamy wszystkich parafian na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o 6:30.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga ogłasza zapisy na organizowane tutaj na miejscu Ferie z Jadwigą. Projekt obejmuje dwa turnusy po 5 dni. Koszt turnusu 450 zł. Cena zawiera: opiekę 2 trenerów, drugie śniadanie i obiad, zajęcia sportowo rekreacyjne, plastyczne, gry i zabawy itp. Szczegóły na ulotkach przy drzwiach, stronie internetowej klubu oraz Facebooku.
  • W Niedzielę Świętej Rodziny czyli 27 grudnia, o godz. 12:30 odprawimy Mszę świętą w intencji małżeństw, które w roku 2020 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Jubilatów, którzy wezmą udział w tej uroczystości.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Adam MUSIAŁ (Krow. Zuchów 3), Zygmunt SZYNAL (Stachiewicza 25), Jerzy SZAFARSKI (Opolska 51), Ryszard HERÓD (Wybickiego 3), Urszula KIWAŁA (Wł. Łokietka 57B), Barbara WRONA (Wł. Łokietka 57A), Aleksander MARSZAŁEK (Krow. Zuchów 11), Stefania ŁOŚ (Krow. Zuchów15) Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.