14 listopada 2020r. Odsłon: 941

• w poniedziałek - wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia
  • we wtorek         - wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • w środę             - wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  • w czwartek       - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
  • w sobotę           - wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożych łask i opieki Matki Najświętszej.

• Przypominamy, że w naszej świątyni może jednocześnie przebywać maksymalnie 90 osób, w tym 13 na chórze. W dolnej kaplicy limit wynosi 15 osób. Nadal zawieszone są spotkania grup parafialnych i katechezy. Prosimy o ścisłe przestrzeganie zasad sanitarnych w kościele. Nadal obowiązuje dyspensa Metropolity krakowskiego od obowiązku niedzielnego i świątecznego udziału we Mszy świętej. Na naszej stronie internetowej jest cały czas dostępna ciągła transmisja video z kościoła.
  • Dzisiaj obchodzony jest 4. Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka.
  • W poniedziałek przypada wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia. Co roku tego dnia odprawiamy w naszej kaplicy, przy obrazie Matki Boskiej Ostrobramskiej, wszystkie Msze święte. Niestety, w tym roku, z powodu ograniczeń ilościowych uczestników Mszy i nabożeństw, odprawiać będziemy wyłącznie w górnym kościele. Zapraszamy i zachęcamy do uzyskania odpustu na zwykłych warunkach w wyłącznie duchowej łączności z naszą kaplicą, która jest dedykowana Matce Bożej Miłosierdzia.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 odprawimy uroczystą Mszę świętą w 102 rocznicę Obrońców Lwowa. Po Mszy świętej będzie także modlitwa w Panteonie Narodowym.
  • Zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami, który odmawiamy codziennie w kościele o godz. 18:00.
  • Dzisiejsza składka na tacę jest, jak co miesiąc, składką inwestycyjną na większe prace przy kościele. Bóg zapłać za każdy datek składany w kościele oraz wpłacany na konto parafialne.
  • Z powodu znacznego ograniczenia osób mogących uczestniczyć we Mszach świętych w kościele, zawiesiliśmy wydawanie naszego biuletynu parafialnego. Jeśli tylko zmienią się zasady i więcej wiernych będzie mogło przychodzić do kościoła, biuletyn powróci.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Danuta Kurzdym z ul. Rusznikarskiej 1, Jan Kycej z ul. Rusznikarskiej 11, Teresa Jagielska z ul. Batalionu "Skała" AK 6, Barbara Szatkowska z ul. Stachiewicza 35B i Czesława Szopa z ul. Opolskiej 59. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.