Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

22 maja 2021r. Odsłon: 1010

Jutrzejsze Święto Matki Kościoła, czyli Drugi Dzień Zielonych Świąt, rozpoczyna Okres Zwykły. Msze święte w naszym kościele odprawimy jutro o godz. 6:30, 7:00, 8:00, 9:00 i 18:30.

• w poniedziałek - Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła
  • w środę             - wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera
  • w czwartek       - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • w sobotę           - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych. Szczególne słowa życzeń kierujemy do wszystkich Mam, z racji przypadającego w środę ich Święta. Życzymy im opieki Matki Bożej, uśmiechu, zdrowia oraz miłości i wdzięczności swoich dzieci. Najlepsze życzenia wszelkich błogosławieństw Bożych składamy również p. Magdzie - organistce z dolnej kaplicy, która w sobotę będzie obchodzić imieniny.

• Zapraszamy serdecznie na codzienne nabożeństwa majowe. W dalszym ciągu w dni powszednie odprawiamy je dwa razy dziennie, o godz. 17:00 i 18:00. Tylko w niedziele jest jedna „majówka”, o godz. 18:00.
  • W niedzielę za tydzień, w Uroczystość Trójcy Świętej, zakończy się w naszej archidiecezji czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga prowadzi jeszcze zapisy na "Wakacje z Jadwigą”. Projekt obejmuje trzy turnusy po 5 dni w trzy pierwsze tygodnie wakacji. Koszt turnusu 490 zł. Dla rodzeństwa rabat. Cena zawiera: opiekę 2 trenerów, drugie śniadanie i obiad, zajęcia sportowe, plastyczne i inne atrakcje. Szczegóły na ulotkach przy drzwiach, na stronie internetowej klubu i na Facebooku.
  • Ciągle jeszcze obowiązują przepisy, zgodnie z którymi w Mszach świętych i nabożeństwach w naszym kościele może uczestniczyć nie więcej niż 100 osób jednocześnie. Prosimy o zachowywanie tego limitu oraz wszystkich innych zaleceń sanitarnych wypisanych na drzwiach kościoła. Zapraszamy na ciągłą transmisję z naszego kościoła, która jest dostępna na naszej stronie internetowej.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to  śp.: Elżbieta Kornaś z ul. Krowoderskich Zuchów 5, Lucyna Turek z ul. Krowoderskich Zuchów 9, Zofia Pelczar z ul. Krowoderskich Zuchów 18 i Maria Kalczyńska z ul. Krowoderskich Zuchów 23. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

23 kwietnia 2024
Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski