30. Niedziela Zwykła - rocznica poświęcenia kościoła

24 października 2020r. Odsłon: 928

• w środę                  - Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  • w przyszłą niedzielę - Uroczystość Wszystkich Świętych

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i potrzebnych łask Bożych.

• Dzisiaj z racji przypadającej rocznicy poświęcenia kościoła na Mszy świętej o godz. 12:30 odśpiewamy po komunii świętej uroczyste Te Deum, dziękując Bogu za naszą świątynię.
  • Przypominamy o obowiązującym dekrecie Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, nakazującym ścisłe przestrzeganie zasad sanitarnych w kościołach oraz o dyspensie od obowiązku niedzielnego i świątecznego udziału we Mszy świętej. W naszej świątyni może jednocześnie przebywać maksymalnie 150 osób, w tym 25 na chórze. Zawieszone są do odwołania spotkanie świetlicy „Przystań”, Kręgu biblijnego, spotkań przed Bierzmowaniem i innych grup parafialnych.
  • Natomiast wspólnota Chrystus na Krowodrzy wznawia działalność wolontariatu niosącego pomoc dla osób starszych i samotnych. Numer telefonu, oraz szczegóły niesienia pomocy umieszczone są na plakatach przy wyjściach z kościoła. Zapraszamy także osoby chętne do włączenia się w to dzieło.
  • Przypominamy, że na naszej stronie internetowej jest cały czas dostępna transmisja video wszystkich Mszy św. z naszego kościoła. Zapraszamy do udziału w modlitwie także w ten sposób.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. O 18:00 nabożeństwo za zmarłych w kościele, a po nim modlitewna procesja do dolnego kościoła i Panteonu Narodowego z wypominkami za zmarłych. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie wszystkich, którzy zostają tego dnia w parafii.
  • Tego dnia, Zespół Charytatywny będzie zbierał datki do puszek na kuchnię św. Jadwigi dla ubogich.
  • Z powodu pandemii zachęcamy, aby odwiedziny cmentarzy zaplanować na dłuższy czas niż tylko 1 i 2 listopada. Dlatego także tradycyjny odpust zupełny, który normalnie można zyskać od 1 do 8 listopada i ofiarować za zmarłych, został przez Stolicę Apostolską rozciągnięty na wszystkie dni listopada. Każdy kto w tym miesiącu nawiedzi kościół lub cmentarz i pomodli się za zmarłych może zyskać odpust zupełny, ofiarowany za dusze czyśćcowe. Pamiętajmy jako ludzie wierzący, że najlepszą pomocą dla zmarłych jest modlitwa i ofiarowana za nich Komunia św., a nie wyłącznie fizyczne odwiedziny grobów, co czasami jest utrudnione lub niemożliwe.
  • W naszym kościele przyjmujemy na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Przy wyjściach z kościoła są wyłożone specjalnie przygotowane kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Kartki można oddawać w zakrystii lub w kancelarii. Z powodu sytuacji epidemicznej, zrezygnowaliśmy ze zbierania wypominek przed kościołem, ale może je wrzucać do specjalnej skrzynki koło figurki św. Antoniego w kościele. Wypominki jednorazowe czytamy w czasie procesji 1 i 2 listopada, oraz przez cały listopad podczas różańca za zmarłych. Wypominki roczne czytamy w każdą niedzielę roku przed Mszami św. o: 6:30, 9:30, 10:00, 12:30 i 17:00. Za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne odprawiamy także co miesiąc Msze święte zbiorowe, w każdy trzeci piątek miesiąca o 18:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękujemy za ofiary składane przy okazji wypominków.
  • W sobotę ostatnie październikowe nabożeństwo różańcowe o godz. 18:00.
  • Pod chórem, na stoisku z prasą pojawił się nowy numer miesięcznika dla dzieci Staś. Zachęcamy do lektury.
  • Od kilkunastu dni możemy zaobserwować w naszym kościele przy ostatnich stacjach drogi krzyżowej trwające prace kamieniarskie. Są to przygotowania do umieszczenia relikwiarza i rzeźby św. Jana Pawła II. Więcej szczegółowych informacji na ten temat możemy przeczytać w dzisiejszym biuletynie.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Marianna Jaworska z ul. Stachiewicza 35, Janina Jarosz z ul. Stachiewicza 45, Halina Żelichowska z ul. Krowoderskich Zuchów 5 oraz Franciszek Wątorek z ul. Kluczborskiej 5. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.