Ogłoszenia na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego

11 maja 2013r. Odsłon: 1678

Dzisiaj dzieci z klas II szkoły nr 113 przyjmą Pierwszą Komunię Świętą na Mszy św. o godz. 12:30. Wcześniej, o godz. 9:30, rocznica Pierwszej Komunii dla dzieci z klas III ze Szkoły nr 21. Natomiast w przyszłą niedzielę na tych samych Mszach świętych I Komunia dzieci ze szkoły 21 i rocznica dzieci ze szkoły św. Jadwigi.

• we wtorek - Święto św. Macieja, Apostoła
  • w czwartek - Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika
  • w przyszłą niedzielę - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa. Szczególne życzenia opieki Bożej, spełnienia zamierzeń i dalszego rozwoju talentu muzycznego składamy naszemu Panu Organiście Robertowi, który w poniedziałek obchodzi imieniny.

• Dzisiaj o godz. 9:00 wyrusza tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Zapraszamy.
  • Z radością informujemy, że Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz uhonorował naszego parafianina Pana Jana Tekielę. Na wniosek ks. Proboszcza p. Jan został odznaczony Złotym Medalem Jana Pawła II za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej. Od początku istnienia naszej parafii Pan Jan Tekiela aktywnie pomaga w sprawach ekonomicznych. Mimo swoich prawie 94 lat czyni to nadal. Gratulując p. Janowi wyróżnienia, dziękujemy za dotychczasową pracę i życzymy wielu sił na dalsze lata życia i pomocy w naszej wspólnocie. Odznaczenie zostanie wręczone dziś na Mszy świętej o godz. 9:30.
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza do pomocy w zorganizowaniu kiermaszu, z którego dochód zostanie przeznaczony na fundusz stypendialny dla studenta Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Szczegóły w gablocie przed kościołem.
  • Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po Mszy świętej wieczornej w sali nr 6.
  • Zapraszamy do udziału w VI Pielgrzymce Sportowców i Kibiców Małopolski. Msza święta w ramach pielgrzymki zostanie odprawiona we wtorek 14 maja o godz. 19:00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.
  • Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe, które odprawiamy o godz. 18:00. W środę nabożeństwo połączone będzie z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Natomiast w piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Zakończy ją o godz. 18:00 nabożeństwo majowe oraz odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego i litanii do błogosławionego Jana Pawła II, z modlitwami do naszej patronki św. Jadwigi.
  • Wydawnictwo „Biały Kruk” oraz NSZZ Solidarność zapraszają w sobotę 18 maja na spotkanie patriotyczne w hali Sokoła przy ul. Piłsudskiego 27, zorganizowane w 93 rocznicę urodzin bł. Jana Pawła II. Szczegóły tego spotkania na plakatach przy kościele. Wstęp wolny. Zapraszamy.
  • W przyszłą niedzielę zapraszamy do sali teatralnej na "Dzień głoszenia i dzielenia" Wspólnot "Wiara i Światło". Podczas spotkania, które rozpocznie się o godz. 19:30 wystąpi krakowski chór gospel "Joyful Voice". Więcej informacji na plakatach.
  • Również w przyszłą niedzielę wolontariusze z fundacji “Pola nadziei” przeprowadzą przy naszym kościele zbiórkę do puszek na wspieranie osób terminalnie chorych.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Franciszek Macałka z ul. Stachiewicza 15, Józefa Kicek z ul. Stachiewicza 25, Janina Jańczyńska z ul. Stachiewicza 27, Marek Baran z ul. Łokietka 49, Danuta Nazimek z ul. Kluczborskiej 5, Jacek Piszczek z ul. Kluczborskiej 48A i Zofia Kwiatkowska z ul. Bratysławskiej 2B. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

23 kwietnia 2024
Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski