03 października 2020r. Odsłon: 860

• w poniedziałek - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • w środę             - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
  • w piątek            - Święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i wszelkich łask.

• Dzisiaj na Mszach świętych o godz. 9:30, 11:00 i 12:30 dzieci z klas III ze wszystkich szkół naszej parafii przygotowujące się do I komunii świętej otrzymują poświęcone różańce.
  • Stypendyści krakowskiej wspólnoty Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zapraszają wszystkich parafian do udziału w obchodach XX Dnia Papieskiego, który przypada w przyszłą niedzielę. Tradycyjnie, po wszystkich Mszach świętych, odbędzie się tego dnia zbiórka do puszek na Fundację.
  • Uczniów klas VIII prosimy o zapisywanie się od poniedziałku 5 października na spotkania przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania. Prosimy o wybranie dnia na spotkanie, zgodnie z harmonogramem, który jest wywieszony przy wyjściach z kościoła. Uczniów klas VII zapraszamy na spotkanie przed bierzmowaniem we wtorek 6 października w kaplicy Matki Bożej o godz. 17:00. Spotkania dla klas VI rozpoczną się w II semestrze.
  • Świetlica środowiskowa Przystań działająca przy naszej parafii zaprasza dzieci od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:00 do 19:00 na bezpłatne zajęcia pozalekcyjne. Zajęcia prowadzone są w szkole katolickiej w sali nr 9. Chętnych wolontariuszy, którzy mieliby czas i serce do pracy z dziećmi w naszej świetlicy prosimy o kontakt z ks. Grzegorzem.
  • Zapraszamy najmłodszych parafian na Niedzielną chwilę Mnicha Teofila. To nasza nowa propozycja dla dzieci, które mogą w ten sposób przyswoić sobie treść niedzielnej Ewangelii. Poszczególne odcinki można oglądać na stronie internetowej naszej parafii w zakładce: "Dla Najmłodszych". Gorąco zachęcamy, aby dzieci odpowiadały na pytania Teofila i karteczki z odpowiedziami przynosiły w następną niedzielę na Mszę świętą o godz.11:00. Wśród prawidłowych odpowiedzi będziemy losować nagrody. Mamy nadzieję, ze "Niedzielna chwila Mnicha Teofila" na dobre zagości w naszej wspólnocie parafialnej i naszych domach.
  • Po wielomiesięcznej przerwie powracają cotygodniowe spotkania Kręgu biblijnego. Najbliższe odbędzie się w środę 7 października po wieczornej Mszy św. w sali nr 4.
  • Powraca również możliwość uzyskania bezpłatnych porad prawnych. Z powodu ograniczeń sanitarnych porady będą do odwołania udzielane telefonicznie w każdy wtorek między 16:00 a 18:00. Numer telefonu do prawnika można znaleźć na drzwiach kancelarii oraz na naszej stronie internetowej.
  • Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Wypominki to znana od wieków forma modlitwy Kościoła za zmarłych. Polega na „wypominaniu”, czyli odczytywaniu imion zmarłych i modlitwie w ich intencji. W naszym Kościele przyjmujemy tradycyjnie na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Już dziś przy wyjściach z kościoła można zabierać do domu przygotowane kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Za tydzień kartki będą wydrukowane także w naszym biuletynie. Można je oddawać przez cały październik w zakrystii lub w kancelarii.
  • Zespół Charytatywny zbiera dzisiaj do puszek dobrowolne datki na działalność kuchni św. Jadwigi dla ubogich. Bóg zapłać za każdy dar serca.
  • Więcej szczegółowych informacji znajdziemy w dzisiejszym biuletynie, który jest wyłożony przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Genowefa Kiełkowicz z ul. Rusznikarskiej 11, Halina Wołowiec z ul. Królewskich Zuchów 26 i Andrzej Toruński z ul. Batalionu "Skała" AK 10. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.