Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

18 maja 2013r. Odsłon: 1810

W najbliższy czwartek 23 maja Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz udzieli młodzieży z naszej parafii Sakramentu Bierzmowania na Mszy świętej o godz. 18:30. Zapraszamy kandydatów na bezpośrednie przygotowanie i próby w poniedziałek, wtorek i w środę o godz. 19:00 w kościele. Spowiedź przed Bierzmowaniem będzie w środę od godz. 18:00.

• w poniedziałek - Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Koscioła
  • w piątek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych
  • w przyszłą niedzielę - Uroczystość Najświętszej Trójcy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych. Polecamy także szczególnej modlitwie Ks. Proboszcza z racji przypadającej w środę 22 maja 25 rocznicy święceń Kapłańskich.

• Dzisiejsza Uroczystość kończy w liturgii Czas Wielkanocny. Natomiast w niedzielę za tydzień zakończy się w naszej archidiecezji czas spowiedzi i Komunii swiętej wielkanocnej.
  • Jutrzejsze Święto Matki Kościoła, czyli Drugi Dzień Zielonych Świąt, rozpoczyna Okres Zwykły. Msze święte w naszym kościele o godz. 6:30, 7:00, 8:00, 9:00, 16:00, 17:00 i 18:30.
  • Dzieci z klas II szkoły nr 21 przyjmą dziś Pierwszą Komunię Świętą na Mszy św. o godz. 12:30. Polecamy je wraz z rodzinami opiece Bożej i wstawiennictwu bł. Jana Pawła II. Wcześniej, o godz. 9:30, rocznica I Komunii Św. dzieci z klas III ze Szkoły Św. Jadwigi. Natomiast w przyszłą niedzielę I Komunia dzieci ze Szkoły Św. Jadwigi o godz. 12:30 oraz rocznica I Komunii Św. dzieci ze Szkoły nr 113 o godz. 9:30.
  • Także dzisiaj wolontariusze z fundacji “Pola nadziei” przeprowadzają po każdej Mszy świętej przy naszym kościele zbiórkę do puszek na hospicja i pomoc osobom terminalnie chorym. Za każdy dar serca serdecznie dziękujemy w imieniu potrzebujących.
  • W piątek 24 maja wraz z Katolicką Szkołą Podstawową im. św. Jadwigi Królowej serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach pod hasłem "Katyń... ocalić od zapomnienia". W ramach tej akcji sadzone są "Dęby Pamięci" upamiętniające polskich oficerów zamordowanych przez NKWD w roku 1940. Rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 9:00. Więcej informacji tutaj.
  • Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek po wieczornej Mszy świętej.
  • W przyszłą niedzielę, w Dniu Matki, zapraszamy do udziału w „Marszu dla życia i rodziny w Krakowie”. Będzie to jeden z ponad stu marszy, które tego dnia w całej Polsce zamanifestują przywiązanie do rodziny i poszanowanie życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci. Marsz rozpocznie się na placu Matejki w niedzielę za tydzień o godz. 10:00, a zakończy go piknik rodzinny w Ogrodzie Jordanowskim. Szczegóły na plakatach. Zachęcamy do udziału.
  • Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe, które odprawiamy o godz. 18:00, a w piątek na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.
  • Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na dwudniową pielgrzymkę do Gidel, Niepokalanowa i Lichenia w dniach 15 i 16 czerwca. Koszt pielgrzymki 130 zł. Zapisy w zakrystii.
  • Za niespełna dwa tygodnie obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Już dziś prosimy te same grupy co w zeszłym roku o zbudowanie i udekorowanie ołtarzy na to Święto Eucharystii. Trasa procesji oraz umiejscowienie ołtarzy będzie takie samo jak w ubiegłym roku.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Halina Srebnicka z ul. Wybickiego 17 i Stanisława Szczypczyk z ul. Stachiewicza 29. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.