Ogłoszenia na 1. Niedzielę Adwentu

26 listopada 2022r. Odsłon: 1029

Dzisiaj rozpoczyna się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Adwent to czas pełnego nadziei oczekiwania na Narodzenie Chrystusa, a także na Jego ostateczne przyjście na końcu czasów. Patronką Adwentu jest Najświętsza Maryja Panna Niepokalana, ku której czci odprawia się Mszę św. zwaną roratami.

• w środę  - Święto św. Andrzeja Apostoła
  • w sobotę - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

• Od poniedziałku zapraszamy na roraty, które odprawiać będziemy w dni powszednie, codziennie o godz. 6:30. Dlatego przez cały Adwent nie będzie Mszy świętych o 7:00. Podobnie jak w ubiegłych latach, roraty dziecięce będziemy odprawiać trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki. W pozostałe dni, czyli we wtorki, czwartki i soboty, będą roraty z kazaniem dla starszych.
  • Na wszystkich Mszach świętych święcimy dziś opłatki, które będzie można zabierać z kościoła przez cały Adwent. Są to specjalne zestawy z modlitwą i zdjęciem naszego kościoła. Zachęcamy, aby zaopatrzyć się właśnie w te zestawy, gdyż opłatki poświęcone i zabrane ze swojego kościoła są znakiem łączności całej wspólnoty parafialnej podczas Wigilii i Świąt. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na koszty bieżącego utrzymania naszego kościoła. Nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków po domach i nikt nie ma od nas takiego upoważnienia.
  • Za tydzień, 4 grudnia, pojawi się w naszym kościele „Drzewko dobroci”. Zawieszone będą na nim gwiazdki z wypisanymi potrzebami ludzi oczekujących na gesty dobroci. Będzie można zabrać gwiazdkę i przygotować paczkę, którą w niedzielę 18 grudnia przyniesiemy do kościoła.
  • Dzisiaj o godz. 10:00 w kaplicy odprawimy uroczystą Mszę świętą za poległych Obrońców Lwowa i żołnierzy Armii Krajowej Polskich Kresów Wschodnich.
  • Zespół Charytatywny przeprowadzi za tydzień zbiórkę do puszek na kuchnię dla ubogich. Spotkanie Zespołu odbędzie się w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
  • Do środy włącznie zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 18:00.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po 19:00 adoracja Najświętszego Sakramentu ze wspólnotą Chrystus na Krowodrzy. W piątek spowiedź od godz. 16:30. W sobotę o 11:00 Msza święta dla chorych i starszych w kaplicy, a o 17:45 różaniec fatimski w kościele, który będzie szczególnie ofiarowany w intencji naszej Ojczyzny.
  • W niedzielę za tydzień, o godz. 18:00, zapraszamy do wspólnego śpiewu Akatystu ku czci NMP.
  • Dziś przed naszym kościołem prowadzona jest kwesta, którą zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół Klika, działające w Krakowie od 50 lat.
  • Adwentowy Dzień Skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbędzie się w kościele na Wzgórzach Krzesławickich w sobotę 3 grudnia o godz. 16:00. Szczegóły na plakacie.
  • Na stoisku z prasą jest nowy numer miesięcznika Staś.
  • Za tydzień będzie przy kościele możliwość nabycia miodu.
  • Po dwóch latach pandemicznej przerwy wracamy do tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich, czyli kolędy. Przyjdziemy z wizytą przede wszystkim do mieszkań tych Parafian, którzy zechcą nas zaprosić. Można to będzie zrobić na dwa sposoby. Albo zabrać z kościoła przy wyjściu specjalną kartkę, wypełnić ją i później wrzucić w kościele do skrzynki, albo poprzez formularz na naszej stronie internetowej. Więcej informacji na wyłożonych przy wejściach kartkach i na plakatach. Bardzo prosimy powiadomić także sąsiadów i innych Parafian o tej formie odwiedzin kolędowych.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Marian Łoboda z ul. Krowoderskich Zuchów 17, Andrzej Szwiec z ul. Opolskiej 29, Teresa Modesan z ul. Stachiewicza 47, Maria Tymczak z ul. Rusznikarskiej 16, Wacław Tokarz z ul. Kluczborskiej 5, Janina Kawiecka z ul. Stachiewicza 45 i Stefan Kowalkiewicz z ul. Opolskiej 57. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

18 kwietnia 2024