Ogłoszenia na 11. Niedzielę Zwykłą

12 czerwca 2021r. Odsłon: 751

W piątek 18 czerwca młodzież z klas VIII przystąpi do Sakramentu Bierzmowania, którego udzieli im bp Jan Zając podczas osobnej Mszy świętej o godz. 16:00. Prosimy o modlitwę w intencji przyjmujących sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

• w poniedziałek - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • w czwartek       - wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożych łask i opieki Matki Najświętszej.

• Zgodnie z najnowszymi przepisami, podczas Mszy świętych i nabożeństw w kościołach może być zajętych najwyżej 50% miejsc siedzących. Limit nie dotyczy osób już zaszczepionych. Prosimy o zachowywanie tego zalecenia oraz zasad dotyczących dezynfekcji, maseczek, spowiedzi i Komunii świętej. W przyszłą niedzielę przestanie obowiązywać dyspensa od obowiązku udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej. Na stronie internetowej parafii ciągle trwa transmisja z naszego kościoła.
  • Dzisiaj członkowie Braterstwa Chorych kwestują przy naszym kościele, zbierając datki na zorganizowanie wyjazdu wakacyjnego dla swoich podopiecznych. Dziękujemy w ich imieniu za każdy dar serca.
  • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • W przyszłą niedzielę przypada trzecia niedziela miesiąca. Składka na tacę będzie kolejną składką inwestycyjną. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub poprzez stojący przy wyjściu z kościoła bezgotówkowy ofiaromat, a także wpłacane na konto. Są one przeznaczone na planowaną na ten rok wymianę okien w kościele i instalację fotowoltaiczną. Więcej informacji na ten temat podamy za tydzień.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga prowadzi zapisy na "Wakacje z Jadwigą”. Projekt obejmuje trzy turnusy po 5 dni w trzy pierwsze tygodnie wakacji. Szczegóły na ulotkach przy drzwiach, na stronie internetowej klubu i na Facebooku.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to  śp.: Ryszard Murzyn z ul. Krowoderskich Zuchów 5, Marianna Despet z ul. Krowoderskich Zuchów 7, Stanisława Jankowska z ul. Krowoderskich Zuchów 17, Wiesława Klimowicz z ul. Stachiewicza 35, Marianna Banasik z ul. Palacha 11, Kazimierz Kokoszka z ul. Opolskiej 7 i Zofia Kołodziej-Szafarska z ul. Opolskiej 51. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

8 maja 2024
Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski