loading...

Ogłoszenia na 12. Niedzielę Zwykłą

dwa tygodznie temu, 2022-06-18 Odsłon: 455

W tym tygodniu kończymy rok szkolny i katechetyczny dzieci i młodzieży. Będziemy dziękować za miniony rok, za zdobytą wiedzę i wszystkie owoce pracy, a także prosić Opatrzność o opiekę na czas wakacji, aby ten zasłużony odpoczynek był udany i bezpieczny oraz by nie brakło w nim miejsca dla Boga.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • we wtorek   - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
 • w czwartek - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
 • w piątek      - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
 • w sobotę     - wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych.

 • W tym tygodniu kończymy rok szkolny i katechetyczny dzieci i młodzieży. Zachęcamy do spowiedzi z tej okazji codziennie podczas Mszy św. wieczornych. Wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców zapraszamy na Msze święte, które odprawimy w piątek: Szkoła 113 i Szkoła 15 o godz. 8:30, Szkoła św. Jadwigi o 9:30 i Szkoła 21 o godz. 10:30. Będziemy dziękować za miniony rok, za zdobytą wiedzę i wszystkie owoce pracy, a także prosić Opatrzność o opiekę na czas wakacji, aby ten zasłużony odpoczynek był udany i bezpieczny oraz by nie brakło w nim miejsca dla Boga.
 • Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na codzienną procesję o godz. 18:00 przed Mszą  świętą wieczorną w ramach Oktawy Bożego Ciała. Zakończenie Oktawy nastąpi w czwartek.
 • W piątek z racji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa również zapraszamy do udziału w procesji. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • W środę, jak co miesiąc, zapraszamy na różaniec w intencji rodzin i osób samotnych z naszej parafii za przyczyną św. Jana Pawła II. Modlitwa rozpocznie się o godz. 20:30 przy relikwiach Ojca Świętego, a zakończy Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy wszystkich na tę wyjątkową wieczorną modlitwę.
 • Wspólnota niepełnosprawnych Bystrzaki, która działa przy naszej parafii, kwestuje dziś na zorganizowanie wakacji dla swoich podopiecznych.
 • Natomiast dzisiejsza składka na tacę jest w całości przeznaczone na parafialne inwestycje.
 • Stowarzyszenie Przyjaciół Skały zaprasza dzisiaj na XIX Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Wojskowych i Dętych, który odbywa się w Skale. Występy orkiestr dętych z Polski i zagranicy oraz pokazy wojskowe poprzedzi Msza św. na placu o godz. 14:00.
 • W zakrystii jest do nabycia wyjątkowy dodatek do Gościa Niedzielnego, dotyczący cudów eucharystycznych.
 • Natomiast na stoisku można znaleźć najnowszy numer miesięcznika dla dzieci Staś.
 • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza na Mszę Świętą klubową w poniedziałek 20 czerwca o godz. 17:00 w kaplicy. Po Mszy Świętej zostaną wręczone medale „Nasi Najlepsi”. Klub Sportowy informuje również, że są jeszcze wolne miejsca na półkolonie „Wakacje z Jadwigą”. Zapisy i informacje w biurze Klubu.
 • W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem odbędzie się zbiórka dla Stasia Kaupasa. Cierpi on na bardzo rzadką, śmiertelną chorobę i wymaga długotrwałej kosztownej terapii. Jest podopiecznym Fundacji „Mam Serce” i Fundacji „Zdążyć z Pomocą”. Z góry dziękujemy za wsparcie.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy ostatnio odeszli do wieczności. Są to śp.: Anna Janiczek z ul. Batalionu „Skała” AK 4, Helena Białkowska z ul. Stachiewicza 35A i Władysław Opaczko z ul. Krowoderskich Zuchów 13. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.


2 lipca 2022
Rok liturgiczny: C/II

Fotogalerie

Wsparcie

Przelew bankowyPrzelew tradycyjny

Pozostań:

Parafia Rzymskokatolicka

Św. Jadwigi
Królowej

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
swietajadwiga@diecezja.pl

NIP: 945-19-20-291
REGON: 040097801

Konto bankowe:
PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
Kraków / Krowodrza

Jak dojechać
do parafii

Parafia św Jadwigi

Plan parafiiC2011 - 2022 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka prywatności / Polityka dostępności