Ogłoszenia na 12. Niedzielę Zwykłą

ponad tydzień temu, 2024-06-23 Odsłon: 279

Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. Wojciecha Kościelniaka - misjonarza z Tanzanii w Afryce. Na wszystkich Mszach świętych można posłuchać jego świadectwa pracy na misjach, a także wesprzeć dobrowolnym datkiem sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kiabakari (na zdjęciu), gdzie ks. Wojciech pracuje.

• w poniedziałek - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
  • w piątek - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
  • w sobotę - Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczególne życzenia kierujemy dzisiaj do ks. Pawła, który w sobotę będzie obchodził imieniny. Życzymy ks. Pawłowi potrzebnych łask i darów Ducha Świętego, zarówno w pracy duszpasterskiej w naszej parafii, jak i w pracy w szpitalu na oddziale kardiologii.

• Instytut Dialogu Międzykulturowego im. św. Jana Pawła II oraz Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego w Krakowie zapraszają wszystkie rodziny na Piknik Rodzinny w ramach Archidiecezjalnego Święta Rodziny, który odbędzie się 23 czerwca, czyli dzisiaj, w godzinach od 12:00 do 15:00 na terenach zielonych przy Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego w Krakowie.
  • Zapraszamy także do udziału w 44 Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej do Częstochowy w dniach od 6 do 11 sierpnia pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Szczegóły znajdziemy na plakatach, a zapisywać można się w kancelarii parafialnej, w godzinach jej urzędowania.
  • Od przyszłej niedzieli 30 czerwca do końca sierpnia, w naszym kościele w niedziele i święta nie będzie Mszy świętej o godz. 10:00 w dolnej kaplicy. Godziny Mszy św. w głównym kościele pozostają bez zmian.
  • Kuchnia św. Jadwigi dla ubogich wydawać będzie posiłki jeszcze do końca tego tygodnia. W lipcu i sierpniu kuchnia nie będzie działać. Wydawanie posiłków powróci 2 września.
  • Za tydzień wolontariusze z fundacji HCPT Polska będą zbierać datki na organizację wyjazdu do Sanktuarium w Lourdes chorych dzieci.
  • Prosimy o zabieranie naszego bezpłatnego biuletynu, który wyłożony jest na stojakach przy wyjściach z kościoła. W dzisiejszym numerze znajdziemy między innymi podsumowanie składki inwestycyjnej pierwszego półrocza tego roku.
  • Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone ks. Francesco Ricciemu, które odbędzie się w sobotę 6 lipca o godz. 19:15 w naszej sali teatralnej. Zmarły w 1991 roku włoski kapłan był wielkim przyjacielem Kościoła w Polsce, a także naszej  parafii. W tym roku został pośmiertnie odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. W spotkaniu wezmą udział m.in.: Pani Ludmiła Grygiel- historyczka, eseistka i tłumaczka oraz Pan Marco Ferrini – przewodniczący Międzynarodowego Centrum Jana Pawła II w Rimini. Więcej informacji znajdziemy w dzisiejszym biuletynie.
  • Otrzymaliśmy od grupy zaniepokojonych parafian informację emailową, że niektóre działki na naszym osiedlu są zagrożone nową zabudową. W związku z tym, tylko do 27 czerwca można złożyć w Spółdzielni Krowodrza pismo do planu zagospodarowania, aby te działki pozostały takie, jakie są bez zabudowy wysokimi blokami. Ponieważ druki sprzeciwiające się tej zabudowie są skomplikowane, Spółdzielnia Krowodrza od poniedziałku na miejscu pomaga je wypełniać. Wszelkich informacji udziela Spółdzielnia Krowodrza.
  • W zakrystii jest do nabycia kolejny historyczny dodatek do Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do ciekawej lektury.
  • Dzisiaj przy kościele jest możliwość nabycia miodu.
  • Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy zdrowia i dobrej pogody oraz bezpiecznego i owocnego wypoczynku. Niech czas wakacji będzie również czasem umocnienia duchowego.
  • Prośmy o miłosierdzie Boże dla naszego parafianina śp. Jana Wełny z ul. Makowskiego 5, który odszedł do wieczności. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

3 lipca 2024
Święto Św. Tomasza Apostoła