loading...

Ogłoszenia na 13. Niedzielę Zwykłą

26 czerwca Odsłon: 735

Dzisiaj w całej Archidiecezji Krakowskiej prowadzona jest zbiórka pieniężna na pomoc poszkodowanym w pożarze w Nowej Białej. W tym tygodniu kończy się czerwiec, odprawimy więc ostatnie nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nastąpi także wakacyjna przerwa w działaniu kuchni dla ubogich. 

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w poniedziałek - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
 • we wtorek         - Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła
 • w sobotę           - Święto św. Tomasza, Apostoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

 • Na prośbę Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, prowadzimy dzisiaj w naszym kościele zbiórkę na pomoc wszystkim, którzy tydzień temu ucierpieli w wyniku pożaru w Nowej Białej. Dobrowolne datki można dzisiaj wrzucać do skarbonek ustawionych  z przodu kościoła oraz pod chórem. Bóg zapłać. 
 • Zgodnie z najnowszymi przepisami, podczas Mszy świętych i nabożeństw w kościołach może być zajętych najwyżej 75% miejsc siedzących. Limit nie dotyczy osób już zaszczepionych. Prosimy o zachowywanie tego zalecenia oraz zasad dotyczących dezynfekcji, maseczek, spowiedzi i Komunii świętej. Przypominamy także, że od ubiegłej niedzieli nie obowiązuje już dyspensa od obowiązku udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej.
 • Do środy zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy o godz. 18:00.
 • Także do środy działa kuchnia św. Jadwigi dla ubogich. Po wakacyjnej przerwie kuchnia wznowi działalność od września.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od 16:30. O godz. 17:00 dodatkowa Msza święta, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę o 17:45 różaniec fatimski.
 • Od przyszłej niedzieli do końca sierpnia, w naszym kościele w niedziele i święta nie będzie Mszy świętej o godz. 10:00 w dolnej kaplicy. Godziny Mszy św. w głównym kościele pozostają bez zmian.
 • Na stoisku z prasą katolicką pod chórem, wśród innych tytułów, dostępne są dwa najnowsze numery miesięcznika dla dzieci „Staś”. Zachęcamy do lektury.
 • Dzisiaj przy naszym kościele jest możliwość nabycia miodu.
 • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga informuje, że są jeszcze wolne miejsca na 2 i 3 turnus półkolonii „Wakacje z Jadwigą”. Szczegóły na plakatach i na Facebooku. Zapraszamy również jak co roku na otwarte zajęcia sportowe na orliku. Odbywają się one codziennie, od poniedziałku do piątku w godz. od 16:00 do 18:00 i są one nieodpłatne.
 • W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem odbędzie się zbiórka dla 8 letniego Stasia Kaupasa. Cierpi on na bardzo rzadką, śmiertelną chorobę i wymaga długotrwałej kosztownej terapii. Dzięki dotychczasowemu leczeniu Staś chodzi i mówi, choć lekarze nie dawali mu na to większych szans. Jest podopiecznym Fundacji „Mam Serce” i Fundacji „Zdążyć z Pomocą”. Z góry dziękujemy za wsparcie leczenia chorego Stasia.
 • Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy zdrowia i dobrej pogody oraz bezpiecznego i owocnego wypoczynku. Niech czas wakacji będzie okazją do oddechu duchowego po trudnym czasie pandemii. Pamiętajmy o ostrożności i roztropności. Niech modlitwa i niedzielna Eucharystia wzmacniają nas w tym czasie odpoczynku, podobnie jak to było podczas przeżywania epidemii.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy ostatnio odeszli do wieczności. Są to śp.: Józef Kaczyński z ul. Krowoderskich Zuchów 3, Damian Szewczyk z ul. Krowoderskich Zuchów 24, Kazimiera Sieniarska z ul. Wybickiego 14, Stanisław Wójtowicz z ul. Stachiewicza 31 i Bogdan Baka z ul. Opolskiej 17. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.1 grudnia 2021
Rok liturgiczny: C/II

Fotogalerie

Wsparcie

Przelew bankowyPrzelew tradycyjny

Pozostań:

Parafia Rzymskokatolicka

Św. Jadwigi
Królowej

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
swietajadwiga@diecezja.pl

NIP: 945-19-20-291
REGON: 040097801

Konto bankowe:
PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
Kraków / Krowodrza

Jak dojechać
do parafii

Parafia św Jadwigi

Plan parafiiC2011 - 2021 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka prywatności / Polityka dostępności