Ogłoszenia na 13. Niedzielę Zwykłą

26 czerwca 2021r. Odsłon: 1416

Dzisiaj w całej Archidiecezji Krakowskiej prowadzona jest zbiórka pieniężna na pomoc poszkodowanym w pożarze w Nowej Białej. W tym tygodniu kończy się czerwiec, odprawimy więc ostatnie nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nastąpi także wakacyjna przerwa w działaniu kuchni dla ubogich.

• w poniedziałek - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
  • we wtorek         - Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła
  • w sobotę           - Święto św. Tomasza, Apostoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• Na prośbę Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, prowadzimy dzisiaj w naszym kościele zbiórkę na pomoc wszystkim, którzy tydzień temu ucierpieli w wyniku pożaru w Nowej Białej. Dobrowolne datki można dzisiaj wrzucać do skarbonek ustawionych  z przodu kościoła oraz pod chórem. Bóg zapłać.
  • Zgodnie z najnowszymi przepisami, podczas Mszy świętych i nabożeństw w kościołach może być zajętych najwyżej 75% miejsc siedzących. Limit nie dotyczy osób już zaszczepionych. Prosimy o zachowywanie tego zalecenia oraz zasad dotyczących dezynfekcji, maseczek, spowiedzi i Komunii świętej. Przypominamy także, że od ubiegłej niedzieli nie obowiązuje już dyspensa od obowiązku udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej.
  • Do środy zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy o godz. 18:00.
  • Także do środy działa kuchnia św. Jadwigi dla ubogich. Po wakacyjnej przerwie kuchnia wznowi działalność od września.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od 16:30. O godz. 17:00 dodatkowa Msza święta, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę o 17:45 różaniec fatimski.
  • Od przyszłej niedzieli do końca sierpnia, w naszym kościele w niedziele i święta nie będzie Mszy świętej o godz. 10:00 w dolnej kaplicy. Godziny Mszy św. w głównym kościele pozostają bez zmian.
  • Na stoisku z prasą katolicką pod chórem, wśród innych tytułów, dostępne są dwa najnowsze numery miesięcznika dla dzieci „Staś”. Zachęcamy do lektury.
  • Dzisiaj przy naszym kościele jest możliwość nabycia miodu.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga informuje, że są jeszcze wolne miejsca na 2 i 3 turnus półkolonii „Wakacje z Jadwigą”. Szczegóły na plakatach i na Facebooku. Zapraszamy również jak co roku na otwarte zajęcia sportowe na orliku. Odbywają się one codziennie, od poniedziałku do piątku w godz. od 16:00 do 18:00 i są one nieodpłatne.
  • W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem odbędzie się zbiórka dla 8 letniego Stasia Kaupasa. Cierpi on na bardzo rzadką, śmiertelną chorobę i wymaga długotrwałej kosztownej terapii. Dzięki dotychczasowemu leczeniu Staś chodzi i mówi, choć lekarze nie dawali mu na to większych szans. Jest podopiecznym Fundacji „Mam Serce” i Fundacji „Zdążyć z Pomocą”. Z góry dziękujemy za wsparcie leczenia chorego Stasia.
  • Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy zdrowia i dobrej pogody oraz bezpiecznego i owocnego wypoczynku. Niech czas wakacji będzie okazją do oddechu duchowego po trudnym czasie pandemii. Pamiętajmy o ostrożności i roztropności. Niech modlitwa i niedzielna Eucharystia wzmacniają nas w tym czasie odpoczynku, podobnie jak to było podczas przeżywania epidemii.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy ostatnio odeszli do wieczności. Są to śp.: Józef Kaczyński z ul. Krowoderskich Zuchów 3, Damian Szewczyk z ul. Krowoderskich Zuchów 24, Kazimiera Sieniarska z ul. Wybickiego 14, Stanisław Wójtowicz z ul. Stachiewicza 31 i Bogdan Baka z ul. Opolskiej 17. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

25 kwietnia 2024
Święto św. Marka, ewangelisty