Ogłoszenia na 13. Niedzielę Zwykłą

3 dni temu, 2024-06-29 Odsłon: 352

Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone ks. Francesco Ricciemu, które odbędzie się w sobotę 6 lipca o godz. 19:15 w naszej sali teatralnej. Zmarły w 1991 roku włoski kapłan był wielkim przyjacielem Kościoła w Polsce, a także naszej parafii. W tym roku został pośmiertnie odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. W spotkaniu wezmą udział m.in.: Pani Ludmiła Grygiel- historyczka, eseistka i tłumaczka oraz Pan Marco Ferrini – przewodniczący Międzynarodowego Centrum Jana Pawła II w Rimini.

• w środę - święto św. Tomasza, apostoła
  • w czwartek - rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie
  • w sobotę - wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• Zapraszamy do udziału w 44 Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej do Częstochowy w dniach od 6 do 11 sierpnia pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Szczegóły znajdziemy na plakatach, a zapisywać można się w kancelarii parafialnej, w godzinach jej urzędowania.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy o godz. 18.00 na Godzinę Świętą, w czasie której będziemy się modlić o powołania do kapłaństwa. W piątek możliwość spowiedzi od 16.30. O godz. 17.00 dodatkowa Msza święta, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę zapraszamy na różaniec fatimski o godz. 17.45.
  • Przypominamy, że do końca sierpnia w niedziele i święta nie będzie mszy św. w dolnej kaplicy.
  • Dzisiaj wolontariusze z fundacji HCPT Polska zbierają datki na organizację wyjazdu do Sanktuarium w Lourdes chorych dzieci.
  • W zakrystii jest do nabycia kwartalnik Niedzieli – Prawdziwe bogactwo Polski. Zachęcamy do ciekawej lektury.
  • Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy zdrowia i dobrej pogody oraz bezpiecznego i owocnego wypoczynku. Niech czas wakacji będzie również czasem umocnienia duchowego.
  • Prośmy o miłosierdzie Boże dla naszej parafianki śp. Ewy Dietrich z ul. Opolskiej 15, która odeszła do wieczności. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

3 lipca 2024
Święto Św. Tomasza Apostoła