Ogłoszenia na 14. Niedzielę Zwykłą

ponad 2 tygodnie temu, 2024-07-06 Odsłon: 577

W poniedziałek 8 lipca o godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Jadwigi Królowej. W czasie nabożeństwa odczytujemy prośby indywidualne zapisane na kartkach, które przez cały miesiąc można wrzucać do skrzynki przy figurze św. Jadwigi. Na koniec nabożeństwa udzielane jest indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy do udziału w modlitwie za przyczyną naszej Patronki.

• w poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
  • w czwartek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
  • w piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  • w sobotę – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• Serdecznie zapraszamy do filharmonii krakowskiej, gdzie będziemy mogli usłyszeć koncertową wersję opery Karola Kurpińskiego „Jadwiga, królowa polska”, z okazji 625 rocznicy śmierci naszej Patronki. Ten wyjątkowy koncert odbędzie się w najbliższy piątek, 12 lipca, o godz. 19.00. Więcej szczegółów możemy znaleźć TUTAJ. Gorąco zachęcamy do skorzystania z tej propozycji.
  • Przypominamy, że do końca sierpnia w niedziele i święta nie będzie mszy św. w dolnej kaplicy.
  • W zakrystii jest do nabycia kwartalnik Niedzieli – Prawdziwe bogactwo Polski. Zachęcamy do ciekawej lektury.
  • Studentki UJ oraz UKEN w Krakowie zapraszają na  serię spotkań z językiem angielskim i hiszpańskim na świeżym powietrzu. Będą to zajęcia językowe dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Spotkania rozpoczną się 8 lipca (poniedziałek) w Parku Krowoderskim o godzinie 16:00 i będą prowadzone do piątku, trwają 2 godziny dziennie. Po więcej informacji zapraszamy na stronę Facebooka: "Zajęcia językowe dla dzieci"
  • Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy zdrowia i dobrej pogody oraz bezpiecznego i owocnego wypoczynku. Niech czas wakacji będzie również czasem umocnienia duchowego.
  • Prośmy o miłosierdzie Boże dla naszej parafianki śp. Marii Baka z ul. Opolskiej 17, która odeszła do wieczności. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

27 lipca 2024