loading...

Ogłoszenia na 19. Niedzielę Zwykłą

07 sierpnia Odsłon: 493

Trwa Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę, w której uczestniczą także nasi parafianie. Pamiętajmy o nich w modlitwie. Natomiast w najblizszy wtorek odprawimy Mszę swiętą dziękczynną w intencji wszystkich, którzy wspomagają leczenie chorego Stasia Kaupasa.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

  • w poniedziałek - Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy
  • we wtorek         - święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  • w środę             - wspomnienie św. Klary, dziewicy
  • w piątek            - Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
  • w sobotę           - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
  • w przyszłą niedzielę - Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

  • W piątek, jak co tydzień, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Adorację kończy wspólne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego i litanii do św. Jana Pawła II.
  • W niedzielę 4 lipca odbyła się przed kościołem zbiórka datków na leczenie chorego Stasia Kaupasa. Zebrano kwotę 10.278 zł 84 gr. i 40 dolarów. Rodzice chłopca bardzo dziękują za każdą pomoc i zamówili Mszę świętą w intencji wszystkich ofiarodawców, która zostanie odprawiona w naszym kościele we wtorek 10 sierpnia o godz. 8:00.
  • W ostatni czwartek całe nasze Miasto zostało dotknięte potężną i długotrwałą ulewą. Także nasz kościół ucierpiał w jej wyniku. Od wielu lat, przy większym deszczu świetliki w dachu przeciekają, ale tego dnia ilość przeciekających miejsc była wielokrotnie większa. Ta sytuacja jest kolejnym dowodem, że przeciekające okna i szklany dach jest największym problemem gospodarczym w naszym kościele, a podjęte cztery lata temu starania o dotację Funduszu Ochrony Środowiska na wymianę dachu i okien były słuszne i niezbędne. Miesiąc temu podpisaliśmy umowę na dotację na ten cel w wysokości 1,5 mln zł. Przyznane środki stanowią około połowy kosztów tego przedsięwzięcia. Drugą połowę musimy uzbierać sami. Zebranie wkładu własnego i wykorzystanie dotacji jest jedyną szansą po wielu latach na rozwiązanie tego alarmującego problemu. Dziękujemy wszystkim, którzy w ramach tzw. "składki inwestycyjnej" lub w jakiejkolwiek innej formie dokładają się do tego ważnego gospodarczego zadania. Najbliższa składka na inwestycje będzie w przyszłą niedzielę.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszego parafianina + Mariusza Juszczyka z ul. Palacha 11, który w tym tygodniu odszedł do wieczności. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie...


1 grudnia 2021
Rok liturgiczny: C/II

Fotogalerie

Wsparcie

Przelew bankowyPrzelew tradycyjny

Pozostań:

Parafia Rzymskokatolicka

Św. Jadwigi
Królowej

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
swietajadwiga@diecezja.pl

NIP: 945-19-20-291
REGON: 040097801

Konto bankowe:
PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
Kraków / Krowodrza

Jak dojechać
do parafii

Parafia św Jadwigi

Plan parafiiC2011 - 2021 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka prywatności / Polityka dostępności