Ogłoszenia na 23. Niedzielę Zwykłą

04 września 2021r. Odsłon: 1001

Po dłuższej przerwie w kościele pojawił się najnowszy numer parafialnego biuletynu. Zachęcamy do lektury. W parafii wznawiamy po wakacjach działalność także innych inicjatyw duszpasterskich, a Zespół Charytatywny zbiera dzisiaj datki na kuchnię dla ubogich.

• w środę       - Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
  • w czwartek - wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

• Dzisiaj po każdej mszy świętej Zespół Charytatywny prowadzi zbiórkę na Kuchnię św. Jadwigi dla ubogich. Dziękujemy za każdy dar serca. Kuchnia wydaje już posiłki od 1 września.
  • Natomiast w odpowiedzi na apel Metropolity Krakowskiego, do skarbonki pod chórem można wrzucić dobrowolny datek na pomoc dla Afgańczyków.
  • Od dzisiaj powróciła także po wakacjach niedzielna Msza święta w dolnym kościele o 10:00 dla osób starszych i chorych.
  • W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie gościć będziemy misjonarza z Tanzanii ks. Wojciecha Kościelniaka. Był on u nas ostatnio kilka lat temu. Ks. Wojciech podzieli się najnowszymi informacjami na temat życia jego afrykańskiej parafii, szczególnie trudnego w czasie pandemii. Po Mszach świętych będzie może wesprzeć dowolnym datkiem jego ewangelizacyjną pracę. Zachęcamy także do przeczytania artykułu na ten temat w dzisiejszym biuletynie.
  • Serdecznie witamy w naszej parafii kleryka V roku krakowskiego seminarium Jakuba Łabuza, który rozpoczął miesięczną praktykę. Życzymy owocnego czasu w naszej wspólnocie.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia sportowe. Biuro Klubu udziela wszelkich informacji na temat harmonogramu i rodzajów zajęć w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 16:00 - 18:00.
  • Także Centrum Kultury im. Św. Jadwigi przypomina, że trwają już zapisy na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży. Szczegóły na plakacie i ulotkach.
  • Od środy 8 września zapraszamy narzeczonych na katechezy przygotowujące do Sakramentu Małżeństwa. Spotkania odbywają się w cztery kolejne środy każdego miesiąca od 19:00 do 20:30 w sali teatralnej. Zapisy i inne szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej.
  • Wszystkie dzieci ze Szkół Podstawowych, które już śpiewały w scholi Radosne Nutki lub pragną do niej dołączyć zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie o charakterze integracyjno–organizacyjnym. Odbędzie się ono w najbliższy czwartek 9 września o godz. 17:30 w sali nr 6 przy kościele. Próby będą się odbywały w każdą niedzielę o 10:00, także w sali nr 6, przed Mszą św. z udziałem dzieci. Zapraszamy.
  • Ogólnopolskie Duszpasterstwo Kolejarzy zaprasza do udziału w XIX Pielgrzymce Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach w sobotę 11 września. Program podany jest na plakatach przy wyjściach z kościoła.
  • W przyszłą niedzielę w Warszawie odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i s. Elżbiety Róży Czackiej. Jest możliwość wyjazdu dwóch osób z naszej parafii na tę uroczystość autokarem opłaconym przez kurię. Wyjazd w niedzielę o 5:00 rano z Centrum św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Osoby chcące skorzystać z tej możliwości mogą zapisać się dzisiaj w zakrystii.
  • Na stoisku pod chórem jest już nowy numer miesięcznika dla dzieci Staś. Natomiast w zakrystii można nabyć specjalny dodatek do Gościa Niedzielnego, w całości poświęcony beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i s. Róży Czackiej. Zachęcamy do lektury.
  • Więcej informacji o życiu parafii znajdziemy w biuletynie, który pojawił się dzisiaj po dłuższej przerwie i wyłożony jest przy wyjściach z kościoła. Zapraszamy osoby, które mogłyby włączyć się w pracę redakcji naszej gazetki. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza. Przypominamy, że biuletyn jest bezpłatny. Natomiast prosimy każdego, kto może i zechce, by czasami wrzucił dobrowolny datek na utrzymanie biuletynu do specjalnej skarbonki pod chórem, przy stoisku z prasą katolicką.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności.  Są to śp.: Maria Zadora z ul. Krowoderskich Zuchów 5, Jerzy Iliński z ul. Stachiewicza 15 i Zofia Kozłowska z ul. Stachiewicza 29. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.