Ogłoszenia na 25. Niedzielę Zwykłą

18 września 2021r. Odsłon: 979

Kolejne grupy wznawiają swoją działalność po wakacjach, w tym Liturgiczna Służba Ołtarza i świetlica Przystań. Ksiądz Misjonarz, który gościł u nas w ubiegłą niedzielę, przysłał serdeczne podziękowania. Natomiast dzisiejsza składka, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, jest kolejną składką inwestycyjną.

• w poniedziałek - wspomnienie św. męczenników z Korei: Andrzeja kapłana, Pawła i Towarzyszy
  • we wtorek         - Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  • w czwartek       - wspomnienie św. Ojca Pio, prezbitera

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• Ks. Norbert zaprasza na pierwsze powakacyjne spotkania Służby Liturgicznej Ołtarza. W tę środę o godz. 17:00 zapraszamy do zakrystii kandydatów na ministrantów, czyli chłopców od trzeciej klasy szkoły podstawowej wzwyż. Dzień później, czyli w czwartek o 17:00 spotkanie dla wszystkich dotychczasowych ministrantów. Natomiast również w czwartek, ale o godz. 19:30, spotkanie dla ceremoniarzy. Po trudnym czasie pandemii gorąco zachęcamy do powrotu do zaszczytnej służby przy ołtarzu.
  • Natomiast od następnego poniedziałku, czyli od 27 września o godz. 16.00 swoją działalność wznawia Świetlica Przystań. Odbędzie się wtedy również pierwsze spotkanie organizacyjne. Zajęcia i opieka nad dziećmi odbywać się będą w sali nr 9 Szkoły św. Jadwigi Królowej. Dzieci poza opieką znajdą w świetlicy pomoc w nauce, możliwość rozwiązania zadań szkolnych, ale także rozwijanie swoich uzdolnień i zainteresowań. Oferta kierowana jest szczególnie do dzieci mających problemy rodzinne i domowe. Zapisy dzieci do świetlicy już dzisiaj w zakrystii po Mszach świętych lub u jednej z opiekunek pod numerem telefonu 881 006 833.
  • Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca, składka na tacę jest kolejną składką inwestycyjną. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub poprzez stojący przy wyjściu z kościoła bezgotówkowy ofiaromat, a także wpłacane na konto. W dzisiejszym biuletynie zamieszczone jest podsumowanie składki inwestycyjnej za okres od stycznia do sierpnia tego roku.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia sportowe. Biuro Klubu udziela wszelkich informacji na temat harmonogramu i rodzajów zajęć w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 16:00 - 18:00. Serdecznie zapraszamy.
  • Centrum Kultury im. Św. Jadwigi przypomina, że trwają jeszcze zapisy na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie i ulotkach.
  • W przyszłą niedzielę będzie możliwość nabycia przy kościele miodu
  • Misjonarz ks. Wojciech Kościelniak, który w ubiegłą niedzielę był naszym gościem i zbierał ofiary na misje, a który dzisiaj jest już u siebie w Tanzanii, przysłał list z podziękowaniem za niezwykłą hojność, jakiej doświadczył w naszym kościele. Tydzień temu zebrał ponad 38 tysięcy złotych, co jest największą kwotą z niedzielnej zbiórki podczas całej jego pracy misyjnej. Treść podziękowań publikujemy w dzisiejszym biuletynie. Bardzo dziękujemy za wielką wrażliwość i dar serca dla misji w Kiabakari.
  • Więcej szczegółowych informacji znajdziemy w dzisiejszym biuletynie, który jest wyłożony przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy ostatnio odeszli do wieczności. Są to śp.: Maria Kopańska z ul. Krowoderskich Zuchów 7, Dariusz Paluchniak z ul. Krowoderskich Zuchów 13, Danuta Nowak z ul. Wybickiego 14, Mieczysław Kasprzyk z ul. Opolskiej 21 i Władysław Cieślik z ul. Opolskiej 57. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

18 kwietnia 2024