Ogłoszenia na 28. Niedzielę Zwykłą

09 października 2021r. Odsłon: 993

Dzisiaj XXI Dzień Papieski. Gościmy stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Jednocześnie, wraz z Naszą Patronką św. Jadwigą Królową, dziękujemy za miniony tydzień uroczystych, wspomnieniowych Mszy świętych i obchodów Jubieluszu 40 lecia parafii i 50 lecia pracy duszpasterskiej na Krowodrzy.

• w środę   - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
  • w piątek  - wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dr Kościoła
  • w sobotę - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, 43 rocznica wyboru św. Jana Pawła II

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i wszelkich potrzebnych łask Bożych.

• W minionym tygodniu świętowaliśmy Jubileusz 50 lecia duszpasterstwa na Krowodrzy i 40 lecia utworzenia naszej parafii. Wczoraj, w dniu podpisania dekretu erygującego parafię, Uroczystą Mszę świętą odprawił ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, wraz z dawnymi i obecnymi duszpasterzami. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tych uroczystościach, zarówno wczoraj, jak i w poprzednich dniach, gdy dziękowaliśmy za kolejne dekady życia naszej wspólnoty. Przed kościołem prosimy o zabieranie pamiątkowego jubileuszowego obrazka.
  • Spotkanie Braterstwa Chorych odbędzie się we wtorek 12 października o godz. 15:00 w Kaplicy MB. Wszystkich chorych i starszych pragnących tworzyć tę grupę serdecznie zapraszamy.
  • Przypominamy uczniom klas VIII że już od tygodnia można zapisywać się na cotygodniowe spotkania przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania. Harmonogram spotkań jest wywieszony przy wyjściach z kościoła.
  • Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka na tacę będzie w całości przeznaczona na parafialne inwestycje. Trwają intensywne przygotowania do wymiany witraży i świetlików w kościele, co jest najpilniejszą inwestycją gospodarczą.
  • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Przyjmujemy na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Przy wyjściach z kościoła można zabierać do domu kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Będą one także wydrukowane w naszym biuletynie. Można je później oddawać w zakrystii lub w kancelarii.
  • Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Papieski. Stypendyści krakowskiej wspólnoty Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zbierają przed kościołem do puszek datki na edukację dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Stypendyści mają także dla wychodzących po Mszy świętej słodki poczęstunek.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Ryszard Zięba z ul. Rusznikarskiej 3, Leszek Kurzdym z ul. Krowoderskich Zuchów19,  Jan Domagała z ul. Krowoderskich Zuchów 23, Stanisław Gala z ul. Krowoderskich Zuchów 25,  Zofia Kamysz z ul. Batalionu Skała AK 2A oraz Stanisław Piskorz z ul. Stachiewicza 17. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

23 kwietnia 2024
Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski