loading...

Ogłoszenia na 28. Niedzielę Zwykłą

dwa tygodznie temu, 2021-10-09 Odsłon: 330

Dzisiaj XXI Dzień Papieski. Gościmy stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Jednocześnie, wraz z Naszą Patronką św. Jadwigą Królową, dziękujemy za miniony tydzień uroczystych, wspomnieniowych Mszy świętych i obchodów Jubieluszu 40 lecia parafii i 50 lecia pracy duszpasterskiej na Krowodrzy.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w środę   - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
 • w piątek  - wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dr Kościoła
 • w sobotę - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, 43 rocznica wyboru św. Jana Pawła II

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i wszelkich potrzebnych łask Bożych.

 • W minionym tygodniu świętowaliśmy Jubileusz 50 lecia duszpasterstwa na Krowodrzy i 40 lecia utworzenia naszej parafii. Wczoraj, w dniu podpisania dekretu erygującego parafię, Uroczystą Mszę świętą odprawił ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, wraz z dawnymi i obecnymi duszpasterzami. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tych uroczystościach, zarówno wczoraj, jak i w poprzednich dniach, gdy dziękowaliśmy za kolejne dekady życia naszej wspólnoty. Przed kościołem prosimy o zabieranie pamiątkowego jubileuszowego obrazka.
 • Spotkanie Braterstwa Chorych odbędzie się we wtorek 12 października o godz. 15:00 w Kaplicy MB. Wszystkich chorych i starszych pragnących tworzyć tę grupę serdecznie zapraszamy.
 • Przypominamy uczniom klas VIII że już od tygodnia można zapisywać się na cotygodniowe spotkania przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania. Harmonogram spotkań jest wywieszony przy wyjściach z kościoła.
 • Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka na tacę będzie w całości przeznaczona na parafialne inwestycje. Trwają intensywne przygotowania do wymiany witraży i świetlików w kościele, co jest najpilniejszą inwestycją gospodarczą.
 • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
 • Przyjmujemy na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Przy wyjściach z kościoła można zabierać do domu kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Będą one także wydrukowane w naszym biuletynie. Można je później oddawać w zakrystii lub w kancelarii.
 • Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Papieski. Stypendyści krakowskiej wspólnoty Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zbierają przed kościołem do puszek datki na edukację dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Stypendyści mają także dla wychodzących po Mszy świętej słodki poczęstunek.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Ryszard Zięba z ul. Rusznikarskiej 3, Leszek Kurzdym z ul. Krowoderskich Zuchów19,  Jan Domagała z ul. Krowoderskich Zuchów 23, Stanisław Gala z ul. Krowoderskich Zuchów 25,  Zofia Kamysz z ul. Batalionu Skała AK 2A oraz Stanisław Piskorz z ul. Stachiewicza 17. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.


23 października 2021
Rok liturgiczny: B/I
Dzień powszedni albo wspomnienie Św. Jana Kapistrana, prezbitera albo wspomnienie Św. Józefa Bilczewskiego, biskupa
Kolor szat

Fotogalerie

Wsparcie

Przelew bankowyPrzelew tradycyjny

Pozostań:

Parafia Rzymskokatolicka

Św. Jadwigi
Królowej

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
swietajadwiga@diecezja.pl

NIP: 945-19-20-291
REGON: 040097801

Konto bankowe:
PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
Kraków / Krowodrza

Jak dojechać
do parafii

Parafia św Jadwigi

Plan parafiiC2011 - 2021 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka prywatności / Polityka dostępności