Ogłoszenia na 3. Niedzielę Zwykłą

21 stycznia 2023r. Odsłon: 524

Nasz parafialny chór Cantate Domino zaprasza na wspólne kolędowanie, dzisiaj o godzinie 16:00 w sali teatralnej. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian i gości do radosnego świętowania Narodzenia Pana, poprzez śpiew pięknych, tradycyjnych kolęd.

• we wtorek   - wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
  • w środę       - Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
  • w czwartek - wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa
  • w sobotę     - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i dr Kościoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności. Także wszystkim Babciom i Dziadkom, którzy wczoraj i dziś obchodzą swoje święta, składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia, uśmiechu i pociechy z wnuków.

• Dzisiaj na Mszach świętych o godz. 9:30, 11:00 i 12:30 wystąpi z kolędami zespół góralski Skalni, który w tym roku obchodzi 70 lat istnienia.
  • W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem kwestować będą wolontariusze ze Wspólnoty Indywidualności Otwartych na rzecz poszkodowanych przez wojnę, w ramach Akcji Ukraina. Dziękujemy za każdy dar serca.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza na Mszę Świętą klubową w najbliższy czwartek 26 stycznia o godz. 17:00 w kaplicy Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Klub Sportowy prowadzi także zapisy na półkolonie - Ferie z Jadwigą. Turnusy od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 16:00 dla dzieci w wieku 5-11 lat. W cenie: zajęcia sportowe, rekreacyjne, plastyczne oraz drugie śniadanie i obiad. Zapisy w biurze Klubu, gdzie można się także zapisać na obóz piłkarski w Maniowach. Szczegóły na ulotkach.
  • Zapraszamy na coroczny tradycyjny koncert charytatywny Kolędy do nieba na rzecz dzieci z chorobam nerek leczonych w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, który odbędzie się w niedzielę 29 stycznia o godz. 17:00 w kolegiacie św. Anny. Wystąpią znani Artyści Krakowscy, a także ukraińska młodzieżowa orkiestra symfoniczna z Charkowa. Wstęp jest wolny, a podczas koncertu prowadzona będzie kwesta dla chorych dzieci.
  • Przed nami ostatni tydzień tegorocznej kolędy. Harmonogram odwiedzin kolędowych jest wywieszony na drzwiach wejściowych do kościoła, a także zamieszczony na stronie internetowej parafii. Bardzo prosimy, by zapoznać się z nim i zaplanować spotkanie w podanym terminie. Jeśli ktoś nie mógł przyjąć kolędy w swoim czasie lub kolęda nie odbyła się z innych przyczyn, a chciałby jeszcze zaprosić księdza z wizytą duszpasterską, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii lub w kancelarii i ustalenie terminu indywidualnie.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.:     Elżbieta Siedlecka z ul. Krowoderskich Zuchów 7, Zenona Studniarska z ul. Wybickiego 14, Krystyna Stachowicz z ul. Krowoderskich Zuchów 25,  Antonina Janik z ul. Stachiewicza 29, Stanisława Popiela-Zięba z ul. Rusznikarskiej 3, Stanisław Karasiński z ul. Rusznikarskiej 4 i Stanisław Rzyczniak z ul. Stachiewicza 35B. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.