Ogłoszenia na 30. Niedzielę Zwykłą

23 października 2021r. Odsłon: 898

Przed nami ostatni tydzień październikowych nabożeństw różańcowych. Zbliża się czas modlitwy za zmarłych. W zakrystii i w kancelarii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe. A Parafialny Klub Sportowy Jadwiga w poniedziałek oficjalnie rozpocznie nowy rok pracy Mszą świętą o godzinie 17:00.

• w czwartek               - Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  • w przyszłą niedzielę - rocznica poświęcenia kościoła - na Mszy świętej o godz. 12:30 odśpiewamy po Komunii uroczyste „Te Deum”, dziękując Bogu za naszą świątynię.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i potrzebnych łask Bożych.

• W naszym kościele przyjmujemy na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Przy wyjściach z kościoła są wyłożone specjalnie przygotowane kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Kartki są również wydrukowane w dzisiejszym biuletynie. Można je oddawać w zakrystii lub w kancelarii, a dzisiaj wypominki są zbierane także przez Siostry przed kościołem po Mszach świętych. Podobnie będzie za tydzień. Wypominki jednorazowe czytamy w czasie procesji 1 i 2 listopada, oraz przez cały listopad podczas różańca za zmarłych. Wypominki roczne czytamy w każdą niedzielę roku przed Mszami św. o: 6:30, 9:30, 10:00, 12:30 i 17:00. Za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne odprawiamy także co miesiąc Msze święte zbiorowe, w każdy trzeci piątek miesiąca o 18:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękujemy za ofiary składane przy okazji wypominków.
  • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00. W związku z wyjazdami na Wszystkich Świętych, już w czwartek, po nabożeństwie, nagrodzimy dzieci, które najpilniej chodziły na różaniec.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza w poniedziałek 25 października o 17:00 do górnego kościoła na Mszę Świętą inaugurującą nowy rok pracy Klubu. Po Mszy Świętej na sali teatralnej nowi członkowie otrzymają legitymacje klubowe. Klub Sportowy nadal zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia sportowe, między innymi gimnastyczno-taneczne, taekwondo i piłki nożnej. Szczegóły na stronie internetowej Klubu, na Facebooku i w Biurze Klubu.
  • Pod chórem, na stoisku z prasą pojawił się nowy numer miesięcznika dla dzieci Staś.
  • Więcej szczegółowych informacji można przeczytać w najnowszym biuletynie, który wyłożony jest przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Władysława Kula z ul. Krowoderskich Zuchów 24, Józef Curlej z ul. Stachiewicza 27 i Józefa Brewczyńska z ul. Rusznikarskiej 7. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.