loading...

Ogłoszenia na 34. Niedzielę Zwykłą, Uroczystość Chrystusa Króla

ponad tydzień temu, 2021-11-20 Odsłon: 260

Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla kończy w życiu wspólnoty Kościoła Rok Liturgiczny. Natomiast jutro zapraszamy na kolejne miesięczne nabożeństwo do św. Jana Pawła II, różaniec papieski, który odmówimy przy relikwiach Ojca Świętego o godz. 20:30.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w poniedziałek - wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
 • w środę            - wspomnienie św. męczenników wietnamskich, Andrzeja prezbitera i towarzyszy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 • Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończy w Kościele Rok Liturgiczny. Jest to również patronalne święto Służby Liturgicznej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej. Po Mszy świętej o godz. 12:30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • Jutro przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy podziękowania i życzenia wszystkim tworzącym muzykę w naszej wspólnocie: organistom  p. Patrycji i p. Łukaszowi oraz p. Magdzie grającej w kaplicy, chórowi, scholi dziecięcej z s. Rafaelą, Katarzyną i Michałem, a także scholi śpiewającej akatyst. Dziękujemy Bogu za ich talent i pracowitość i życzymy dalszej radości z upiększania muzyką liturgii w naszym kościele.
 • Dzisiejsza składka na tacę jest, jak co miesiąc, składką inwestycyjną. Bóg zapłać za każdy datek składany w kościele na tacę lub poprzez ofiaromat przy wejściu, albo wpłacany na konto parafialne.
 • Natomiast, w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, który można przeczytać w gablocie przed kościołem, można również dzisiaj złożyć do skarbony pod chórem dobrowolny datek na pomoc migrantom.
 • Jutro, czyli w poniedziałek 22 listopada, zapraszamy na comiesięczny różaniec w intencji rodzin i osób samotnych z naszej parafii za przyczyną św. Jana Pawła II. Modlitwa rozpocznie się o godz. 20:30 przy relikwiach Ojca Świętego, a zakończy się Apelem Jasnogórskim. Podczas różańca będą także odczytane prośby do świętego Papieża, które w dowolnym czasie można wrzucać do specjalnej skrzynki umieszczonej przy relikwiach. Podobna skrzynka na intencje jest także przy figurze św. Jadwigi, gdyż podczas nabożeństwa do Naszej Patronki każdego 8 dnia miesiąca również odczytujemy intencje. Papieski różaniec odprawiliśmy po raz pierwszy miesiąc temu z dużą ilością wiernych. Zapraszamy ponownie wszystkich na ten wyjątkowy wieczór modlitewny.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Na wszystkich Mszach świętych poświęcimy opłatki, które będzie można zabierać z kościoła przez cały Adwent. Zespół Charytatywny będzie także rozprowadzał świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 • Także w przyszłą niedzielę o godz. 11:00 odprawimy uroczystą Mszę świętą w intencji Orląt Lwowskich w 102 rocznicę obrony Lwowa. Po Mszy świętej będzie modlitwa za poległych w Panteonie Narodowym.
 • Zapraszamy na codzienny różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 18:00.
 • Akcja Katolicka proponuje nabycie kalendarzy na kolejny rok ze św. Janem Pawłem II. Kalendarze w cenie 12 zł. są dostępne przy stoliku obok wejścia głównego do kościoła lub w zakrystii.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.:    Elżbieta Szastak z ul. Kluczborskiej 4, Barbara Serafin z ul. Bratysławskiej 2 A, Stanisława Szewczyk z ul. Wybickiego 16, Tadeusz Sałas z ul. Krowoderskich Zuchów 9 i Katarzyna Parła-Kałuża z ul. Kluczborskiej 48A. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.


1 grudnia 2021
Rok liturgiczny: C/II

Fotogalerie

Wsparcie

Przelew bankowyPrzelew tradycyjny

Pozostań:

Parafia Rzymskokatolicka

Św. Jadwigi
Królowej

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
swietajadwiga@diecezja.pl

NIP: 945-19-20-291
REGON: 040097801

Konto bankowe:
PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
Kraków / Krowodrza

Jak dojechać
do parafii

Parafia św Jadwigi

Plan parafiiC2011 - 2021 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka prywatności / Polityka dostępności