Ogłoszenia na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

19 listopada 2022r. Odsłon: 574

Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończy w Kościele Rok Liturgiczny. Po Mszy świętej o godz. 12:30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

• w poniedziałek - wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
  • we wtorek        - wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
  • w czwartek      - wspomnienie św. męczenników wietnamskich, Andrzeja prezbitera i towarzyszy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

• Zapraszamy dzisiaj o godz. 15:00 do wspólnej modlitwy przy kapliczce Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Krowoderskich Zuchów. Figurę Pana Jezusa zniszczono, dlatego nowa figura zostanie poświęcona, a modlitwa będzie wynagrodzeniem za ten akt wandalizmu.
  • Zachęcamy parafian do wzięcia udziału w trwających od tygodnia wyborach kandydatów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej i Rady Ekonomiczno-Gospodarczej. Można to zrobić jeszcze tylko dziś. Kartki wyborcze oraz więcej informacji znajdziemy w dzisiejszym biuletynie.
  • We wtorek przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy podziękowania i życzenia wszystkim tworzącym muzykę w naszej wspólnocie: organistom  p. Patrycji i p. Łukaszowi oraz p. Magdzie grającej w kaplicy, chórowi, scholi dziecięcej z s. Rafaelą, a także scholi śpiewającej akatyst. Dziękujemy Bogu za ich talent i pracowitość oraz życzymy im dalszego zapału w upiększaniu muzyką liturgii w naszym kościele.
  • W związku z tym, zapraszamy wszystkich na koncert we wtorek, bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej, czyli o godz. 19:00. W programie kilka utworów klasycznych w wykonaniu p. Patrycji i p. Łukasza. Szczegóły na plakatach.
  • Także we wtorek zapraszamy na comiesięczny różaniec za przyczyną św. Jana Pawła II. Modlitwa rozpocznie się o godz. 20:30 przy relikwiach Ojca Świętego, a zakończy Apelem Jasnogórskim.
  • Dziś po Mszach świętych pojawia się w naszym kościele nowa inicjatywa muzyczna pod tytułem To jest grane. Więcej informacji na ten temat przeczytamy w dzisiejszym biuletynie.
  • Zapraszamy wszystkich rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, a także rodziców młodzieży z klas VI, VII i VIII przygotowującej się do Bierzmowania na wspólne spotkanie w najbliższy piątek. Początek o godz. 18:30 w kościele, podczas Mszy świętej.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Na wszystkich Mszach świętych poświęcimy opłatki, które będzie można zabierać z kościoła przez cały Adwent.
  • Wszystkie osoby potrzebujące i będące w trudnej sytuacji materialnej zapraszamy do zapisywania się na paczki świąteczne, które będziemy przygotowywać na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia. Zapisy u s. Małgorzaty w ramach dyżuru charytatywnego we wtorek i w środę, a także w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  • Dzisiejsza składka na tacę jest, jak co miesiąc, składką inwestycyjną.
  • Za tydzień, przy naszym kościele przedstawiciele Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Klika zbierać będzie dobrowolne datki na swoją działalność.
  • Akcja Katolicka proponuje nabycie kalendarzy na kolejny rok. Są one dostępne jeszcze dzisiaj przy stoliku obok wejścia głównego do kościoła lub w zakrystii.

Zapraszamy na codzienny różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 18:00.

Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Maria Rudek z ul. Kluczborskiej 5, Zofia Zdeb z ul. Krowoderskich Zuchów 24, Bożena Tokarzewicz z ul. Opolskiej 65, Kazimierz Gawęda z ul. Stachiewicza 45, Małgorzata Bossowska z ul. Rusznikarskiej 15, Anna Zgadzaj z ul. Stachiewicza 27 oraz Eugeniusz Marzęda z ul. Krowoderskich Zuchów 19. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.